BIST 10.456
DOLAR 32,71
EURO 34,92
ALTIN 2.447,77
HABER /  POLİTİKA

Süleyman Soylu'dan muhalefet liderlerinin toplantısına tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti liderlerinin gerçekleştirdiği yemekli toplantıya tepki gösterdi. Süleyman Soylu, "Yuvarlak masa değil, 10 tane yuvarlak masanın etrafında bir araya gelseniz de bu millet size imkan vermeyecek" dedi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsun'da AK Parti il yönetimi ve teşkilat üyeleri ile bir araya geldi. Bakan Soylu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a yüklendi. Süleyman, Soylu şunları söyledi:

"Geçmişte değerlerimize ve aile yapımıza yönelik içeriden yaptıkları saldırıları şimdi de dışarıdan yapmaya çalışıyorlar. Ben İçişleri Bakanı'yım. Hangi sivil toplum örgütlerine, hangi yardımları yaptıklarını bilmiyor muyum? On milyon dolarlarca. Neymiş? Erkeklerle erkekler evlensin, kadınlarla kadınlar evlensin. Yuvarlak masa değil, 10 tane yuvarlak masanın etrafında bir araya gelseniz de bu millet size imkan vermeyecek" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dünya lideri olduğunu belirten Soylu, "Dünyada bir enerji krizi var. Avrupa ülkeleri hiçbir çözüm önerisi ortaya koyamadılar. Çünkü basiretsizler, vizyonsuzlar, yönsüzler. Çünkü artık ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Tüm bunların getirdiği ekonomik bir kriz var. Bu sorunu herkes yaşıyor. Doğal gaz, elektrik, her şey almış başını gitmiş. AK Parti tam zamanında dünyanın içine, bu ülkeye ve Anadolu coğrafyasına ışık saçıyor. Hem de güçlü bir liderle. Tecrübeli bir liderle. Dünyayı avucunun içi gibi bilen bir liderle. Hangi taşın nerede olacağını ve nereye konulacağını bilen bir liderle. Kime, hangi hareketi ne şekilde yapılacağını bilen bir liderle. Avrupa'dan, Amerika'dan bize yüklenmelerinin bir tek sebebi var, 'Eğer bunlar 2023'ten sonra Türkiye'yi yönetmeye devam ederlerse biz yandık' korkusu. O korkularıyla onları yüzleştirmek bizim boynumuzun borcudur" diye konuştu.