HABER /  GÜNCEL

Şule Çet’in ölümüyle ilgili plazada biyolojik leke aranacak

Demirören Haber Ajansı

ANKARA'da, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'inci katından şüpheli bir şekilde düşerek ölmesiyle ilgili, bilirkişi eşliğinde kan, tükürük, sperm gibi biyolojik lekelerin tespiti için olay yerinde inceleme yapılacak.

Abone ol

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in, geçen yıl 29 Mayıs günü saat 03.50'de plazanın 20'nci katından atıldığı iddiasıyla Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın tutuklu yargılandıkları davanın son celsesinde, Çet ailesinin avukatları mahkemeye Erciyes Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Özdemir tarafından hazırlanan raporu sundu.

Raporda, bir takım değişik dalga boyunda ışık veren cihazlarla yapılan incelemede, halıfleks üzerinde kan, tükürük ya da sperm gibi bir takım biyolojik izlerin bulunduğu ileri sürüldü.

Plaza katında inceleme yapılacak
Mahkemeye sunulan raporda, bu izlerin olay günü plaza katında çekilen fotoğraflarla yapılan karşılaştırma sonucu tespit edildiği de iddia edildi. Mahkeme de duruşma sonrası verdiği ara kararla, iddia edilen izlerin olup olmadığının tespiti için plaza katında inceleme yapılması kararı aldı.

Bu kapsamda yarın, naip hakim gözetiminde raporu hazırlayan Prof. Dr. Çağlar Özdemir, mahkemenin belirlediği bilirkişiler ve taraf avukatlarının katılımıyla plaza katında inceleme yapılacak. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Babasıyla tartıştı! Av tüfeğiyle öldürüp dere yatağına attı
Trabzonspor 5 hazırlık maçı oynayacak
ALES sınavı ne zaman yapılacak ALES/2 2019 sınav süresi
Samsun'da 16 yaşındaki çocuk kazayla annesini vurdu
Galatasaray'ın file bekçisi İsmail Çipe'ye 3 talip
29 Mayıs - 30 Mayıs marketler saat kaça kadar açık? İçişleri genelgesi
Yorumlar