HABER /  POLİTİKA

Soylu'dan AK Parti iddiasına yanıt

AK Parti'ye katılacağı iddia edilen isimlerden biri de eski Demokrat Parti lideri Süleyman Soylu'ydu.

Soylu iddialara "İsim üzerinden nezaketen bir değerlendirme yapılmış, sessiz kalmayı tercih ediyorum. Bundan sonra bu konuyla ilgili konuşmayacağım" diye cevap verdi.

Eski Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, AK Parti'ye geçeceği iddialarıyla ilgili, "Bu konuyla ilgili değerlendirmemi yaklaşık 15 gün önce yaptım. Zannediyorum isim üzerinden nezaket ve nezahatle bir değerlendirme yapılmış. 15 gün önce yaptığım değerlendirmenin dışında bir şey söylemeyeceğim. Sessiz kalmayı tercih ediyorum. Bundan sonra bu konuyla ilgili konuşmayacağım" dedi.

Soylu, Muğla Kapalı Cezaevinde bulunan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u ziyaret etmek için geldiği Muğla'da AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Milas-Bodrum Havalimanı'nda bir grup Demokrat Parti'li tarafından karşılanan Soylu, Muğla'ya kapalı cezaevindeki Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u ziyaret etmek için geldiğini söyledi.

AK Parti'ye geçeceği iddialarını da değerlendiren Soylu, şöyle konuştu: "Bu konuyla ilgili değerlendirmemi yaklaşık 15 gün önce yaptım. Zannediyorum isim üzerinden nezaket ve nezahatle bir değerlendirme yapılmış. 15 gün önce yaptığım değerlendirmenin dışında bir şey söylemeyeceğim. Sessiz kalmayı tercih ediyorum. Bundan sonra bu konuyla ilgili konuşmayacağım."

Soylu'nun Muğla kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Belediye Başkanı Kocadon'un ailesiyle görüşeceği daha sonra da Muğla Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Kocadon'u ziyaret edeceği öğrenildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Devlet binlerce kişiyi almayı planlıyor
Kanal D çalışanlarının trafik kazası davası
MEB'den burs müjdesi
Erdoğan AK Parti'li vekile ateş püskürdü
Kurtulmuş'tan sert cevap!
Ankara Konya hızlı tren bilet fiyatları 2020 zamlı tarife
Yorumlar 1 yorum