BIST 1.342
DOLAR 7,88
EURO 9,40
ALTIN 458,28
HABER /  GÜNCEL

Son dakika Türk komandoları Harkuk'ta PKK inlerine girdi! Çok sayıda silah ele geçirildi

MSB'den son dakika terör örgütü PKK'ya bir darbe daha geldi. Türk komandoları Irak'ın kuzeyi Hakurk’ta PKK mağaralarına girdi. Terör örgütüne ait 7 ve 8 odalı mağaralarda; 1 adet 82 mm’lik Havan, 4 adet Biksi Hafif Makineli Tüfek, 1 adet Zagros Keskin Nişancı Tüfeği ile çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Abone ol

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklama ile Türk komandoları tarafındanHarkuk'ta PKK mağaralarına operasyon yapıldığı öğrenildi.

MSB'nin açıklaması şöyle;

Kahraman Komandolarımız tarafından bölücü terör örgütü PKK’nın inlerine teker teker girilmeye devam ediliyor. Irak kuzeyi Hakurk’ta titizlikle yürütülen arama tarama faaliyetlerinde terör örgütü PKK’ya ait yeni sığınak ve mağaralar tespit edildi.  Yüzlerce metre uzunluğa sahip olan ve 7-8 odası bulunan mağaralarda teröristlere ait çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Mağaralarda yapılan aramalarda;

 4 adet Biksi Hafif Makineli Tüfek, 1 adet Zagros Keskin Nişancı Tüfeği,1 adet Shutgun Silahı, 1 adet 82 mm.lik havan mühimmatı, 7 adet 120 mm.lik havan mühimmatı, 28 adet RPG-7 mühimmatı,   9 adet RPG -9 mühimmatı,1 adet EYP haline getirilerek tuzaklanmış RPG-7 Roket mühimmatı, 2 jelikan mühimmat,2 jelikan el bombası,  2 adet Doçka Ağır Makine Sehpası, 136 adet sevk fişeği,100 kg EYP yapımında kullanılan amonyum nitrat,Teleferik sistemi,  11 adet akü,  3 adet su motoru1 adet hilti,  2 adet çanak anten,1 adet su ısıtma kazanı,3 jelikan gaz yağı,Örgütsel dökümanlar,  Çok sayıda yaşam ve giyim malzemeleri ele geçirilerek imha edildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Uyanık damat! Koronayı bahane edip 85 dolara düğün yaptı
TÜBİTAK'tan koronavirüs projeleri için çağrı! 200 bin TL'ye kadar destek verilecek
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek yeni açıklama
Moritanya'da var olan 7 koronavirüs vakasının hepsi iyileşti
Gaziantep'te asker yaşlı adamın 20 koyununu kırktı
Marketler kaçta açılıyor hafta içi market açılış-kapanış saatleri
Yorumlar 11 yorum