BIST 8.276
DOLAR 27,31
EURO 28,75
ALTIN 1.657,32
HABER /  EKONOMİ

Son dakika işsizlik ve kısa çalışma ödenekleri ödeme tarihi belli oldu! Bakan Selçuk açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son dakika yaptığı açıklama ile Aralık ayına ilişkin işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Ocak’ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Abone ol

Milyonları ilgilendiren aralık ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneklerinin yatırılacağı tarih belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Ocak’ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Son başvuru tarihi 31 Ocak 2021
Bakan Selçuk, 23 Aralık tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile koronavirüs nedeniyle zorlayıcı sebep kaynaklı kısa çalışma uygulaması kapsamında, 1 Aralık 2020 tarihi itibarıyla tekrar başlayan yeni başvuruların son başvuru tarihinin 31 Ocak 2021’e kadar uzatıldığını hatırlattı.

“5 Ocak tarihinde yatacak''
Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlatan Selçuk, “İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 5 Ocak 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız.” açıklamasını yaptı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
2020'nin son sıfır km otomobil kampanyaları! Bakmadan almayın fırsat listesi yayınlandı
Foto Galeri 2020'nin son sıfır km otomobil kampanyaları! Bakmadan almayın fırsat listesi yayınlandı Galeriye Gözat