BIST 1.414
DOLAR 8,72
EURO 10,39
ALTIN 498,31
HABER /  GÜNCEL

Sokağa çıkma yasağı 8 Mart'a kadar uzatıldı! KKTC'de korona salgını büyüyor

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) koronavirüsüyle mücadele kapsamında alınan kararlar doğrultusunda kısmi sokağa çıkma yasağı 8 Mart’a kadar uzatıldı.

Abone ol

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, koronavirüs salgınına ilişkin yeni Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladı. Bakanlar Kurulu'nun aldığı yeni kararlar doğrultusunda KKTC'de bu ayın ilk haftasından bu yana devam eden kısmi sokağa çıkma yasağı bir kez daha uzatıldı.

8 Marta kadar uzatıldı

Başbakan Saner tarafından yapılan açıklamada, daha önce ülke genelinde 1 Mart’a kadar yürürlükte kalacağı açıklanan kısmi sokağa çıkma yasağının 8 Mart'a kadar uzatıldığı kaydedildi. Yeni karara göre, 1-8 Mart tarihleri arasında saat 21:00'den sabah saat 05:00'e kadar sokağa çıkma yasağı devam edecek.

Kafe, bar ve restoranlar kapalı

Üst Kurul'un yaptığı öneri çerçevesinde, hafta içi bar, kafe, restoran gibi iş yerleri haricindeki tüm işletmeler hizmet verebilecek. Cumartesi günü ise market, fırın, kasap ve restoranlar akşam saat 20.00'ye kadar paket servisle hizmet verebilecekken, diğer işletmeler faaliyet gösteremeyecek.

Lefkoşa ve Girne'den diğer ilçelere geçişler, ilçe denetim kurullarına bağlı olurken, Girne ve Lefkoşa arasında denetim yapılmayacak. Kuaför, berber ve güzellik salonları, 3 Mart tarihine kadar PCR testlerini tamamlamak kaydıyla, randevulu olarak, Sağlık Bakanlığı'nın belirleyeceği esaslar çerçevesinde işe başlayabilecek.

KKTC’de son 24 saatte 27 yeni vaka

KKTC Sağlık Bakanı Ünal Üstel, ülkede son 24 saatte 5 bin 92 test yapıldığını ve 16'sı yerel olmak üzere 27 yeni corona virüsü vakası tespit edildiğini duyurdu.

Üstel, toplam vaka sayısının 3 bin 383’e yükseldiğini ve 381 kişinin tedavisinin devam ettiğini aktardı. Yoğun bakımda 2 kişi olduğunu belirten Üstel, 23 kişinin ise taburcu edildiğini açıkladı.

ÖNCEKİ HABERLER
İstabul'da deprem oldu! Marmara Denizi'ndeki deprem korkuttu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Sakarya'da haber alınamayan yaşlı kadın ölü bulundu: Sandalyede oturur vaziyetteydi
8 kişinin koronavirüse yakalandığı aile özel hastaneyi ihmalkarlıkla suçladı
Lisede yüz yüze sınav tarihi! 8 Mart'tan itibaren gerçekleştirilecek
Çin'de Rekombinant koronavirüs aşısına şartlı onay verildi
Bebeklerde alerji yapan besinler! Çocuklarda ve bebeklerde alerji belirtileri
Polis bastı! Ankara'da mekanlarını pavyona çevirdiler ceza yağdı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması
Fatih Terim'den Falcao sözleri: Katkı sağlayacaktır
Yorumlar