BIST 9.693
DOLAR 32,58
EURO 34,80
ALTIN 2.508,38
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Seçim Kurulu CHP İstanbul İl Kongresi için 'acil' toplanıyor

Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu, yarın yapılacak olan CHP İstanbul İl Kongresi'ne ilişkin şikayeti değerlendirmek üzere toplanıyor.

Abone ol

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleyeceği Olağan İl Kongresi, Ali Alagöz ve Yücel Korkmaz adlı iki kişinin şikayeti üzerine İlçe Seçim Kurulu tarafından incelenecek.

www.gercekgundem.com'un edindiği bilgiye göre, şikayetçi iki kişi, CHP'nin Olağan Kongresi'nin Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacağının duyurulduğu ancak buna rağmen, kültür merkezine yakın bir yere çadır kurularak kongrenin yapılacağını belirterek özetle şu ifadeleri kullandı:

"Kongre, adres olarak duyurulan Kültür Merkezi yerine, oraya yakın bir alana kurulan çadırda yapılacak. Bu da üyelerin katılımını engelleyecek bir husustur. Bu yüzden kongre yapılamaz. Üyeler adresi bilmediği için kongreye katılamaz. Bu da hak ihlalidir."

Dilekçe üzerine Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu, şikayeti değerlendirmek üzere saat 18.15'te toplanacak.

Öte yandan, pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde kongre yapma kararı alan CHP İstanbul İl Başkanlığı, salon daha önce kiralandığı ve düğün yapılacağı için bahçeye çadır kurmak zorunda kaldı.