HABER /  GÜNCEL

Şarkıcı Saide İnaç'a cumhurbaşkanına hakaret suçundan hapis cezası

Anadolu Ajansı

Türk asıllı Almanya vatandaşı olan ve 'Hozan Cane' adını kullanan şarkıcı Saide İnaç, yargılandığı davada, 'cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasının ise geri bırakılmasına karar verdi.

Türk asıllı Almanya vatandaşı olan ve 'Hozan Cane' adını kullanan şarkıcı Saide İnaç'a yargılandığı davada, 'cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verildi. 

Edirne 6. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya İnaç, 'terör örgütüne üye olmak suçundan' hükümlü bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden avukatıyla birlikte katıldı.

Sanık İnaç, savunmasında, kendisi adına sahte birçok sosyal medya hesabı açıldığını ileri sürerek şu ifadeleri kullandı:

"Bununla ilgili hukuki süreci başlattık. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Sayın Cumhurbaşkanına hakarete yönelik bir paylaşımım yok. Hakaret paylaşımı benim tarafımdan gerçekleştirilmiş değildir. Bir sanatçı olarak bırakın cumhurbaşkanını, sıradan bir insana hakareti bile kendi kişiliğime aykırı görürüm. Bana ait olmayan bir paylaşım. Facebook sayfasının nasıl açıldığını dahi bilmem. Bana ait olsa çıkıp söylerdim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum." 

Mahkeme, verdiği aranın ardından, 'cumhurbaşkanına hakaret' suçunu sabit görerek, İnaç'ın 1 yıl 5 ay 15 gün hapis ile cezalandırılmasına hükmetti.

Mahkeme heyeti, hükmün açıklanmasının ise geri bırakılmasına karar verdi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Facebook, Netanyahu'yu yine engelledi
Kahramanmaraş’ta kaza sonrası inanılmaz kurtuluş
Eski eşi kayınvalidesi ve baldızını iki çocuğunun gözleri önünde öldürdü
Kafede oturanlara otomobilden ateş açıldı
PttKart Esnaf ile pek çok farklı alanda dev kampanyalar
Antarktika'da kıtaların en derin noktasına ulaşıldı
Yorumlar 14 yorum