HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Saniyede 4 binden fazla satılan telefon

Çinde çıkan bir telefon saniyede 4 binden fazla satarak dakikalar içerisinde tükendi.

Çin'in en popüler yerel üreticilerinden Xiaomi'nin yeni telefonu Mi-2S dakikalar içerisinde tükendi.

Çin’in yerel üreticilerin Xiaomi, ülkenin iPhonu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Geçtiğimiz yıl kullanıcıların beğenisine sunulan Xiamoi Mi-2 ile 8 milyondan fazla telefon satışı gerçekleştiren online şirket, yeni çıkan modelini işlemci ve kamera noktasında geliştirerek Xiaomi Mi-2S olarak tekrar satışa sundu. Herhangi bir fiziksel mağazaya sahip olan Xiaomi tüm satışların internet üzerinden gerçekleştiriyor.

Xiaomi Mi-2S modelinde Qualcomm’un yeni nesil işlemci ailesinde yer alan dört çekirdekli 600 serisi işlemciyi kullanan telefonun 32GB’lık versiyonu satışa sunuldu. Sadece 45 saniye içerisinde 200 binden fazla telefonun satıldığı resmi olarak duyuruldu. 1.3 milyonluk adet ise dakikalar içerisinde tükendi.

xiaomi-mi-2s.jpg

Üst sınıf teknik özelliklerle donatılan telefonların kısa süre içerisinde tükenmesinde uygun fiyatlara sahip olması önemli rol oynuyor. Xiaomi MI-2S'nin 32GB ve 13MP çözünürlüklü kameraya sahip versiyonu 372 dolardan (669 lira), 16GB ve 8MP çözünürlüklü seçenek ise 324 dolardan (583 lira)satışa sunuluyor. Geçtiğimiz yıl ki satışları bu yıl iki katına çıkarma hedefinde olan Çinli üretici bu anlamda birleştirici firma Foxconn ile anlaşmalar halinde.

Yakın zaman içerisinde Çin dışında farklı pazarlarda yer almayı düşünmeyen şirketin uzun vadede ne tür bir planlama içerisinde olduğu merak ediliyor. Ülkemizde de bütçe dostu çözümlerin yer bulması elbette kullanıcılar açısında olumlu bir hamle olacaktır. Xiaomi firması telefonu ilk defa Çin'in özel yönetim bölgesi olan Hong Kong’da satışa sundu.

ÖNCEKİ HABERLER
RUS ARŞİVİNDEKİ BELGELER SOYKIRIM İDDİALARINI YALANLIYOR
KILIÇDAROĞLU ÇERKEZKÖY’DE
Bu cümle çocuğu obez yapıyor!
Doğuş'tan inanılmaz poz!
Öğretmenlere kötü haber!
2020 KPSS tarihi ÖSYM yeni sınav takvimi ne zaman?
Yorumlar