BIST 114.809
DOLAR 6,87
EURO 7,79
ALTIN 398,55
HABER /  GÜNCEL

Reza Zarrab’ın ‘izinsiz tadilat’ davası yine sonuç çıkmadı

İhlas Haber Ajansı

İSTANBUL Kandilli'deki köşkünde izinsiz inşai ve fiziki müdahale yaptırdığı gerekçesiyle 10 yıla kadar hapsi istenen Reza Zarrab yargılandığı dava, 17 Aralık tarihine ertelendi.

Abone ol

Kandilli’deki tarihi köşkte izinsiz inşai ve fiziki müdahale yaptırdığı gerekçesiyle Reza Zarrab ve mimar Firuz Akın Han’ın "imar kirliliğine neden olma" ve "2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet" suçlarından 10’ar yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

17 Aralık tarihine ertelendi
İstanbul Anadolu 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, taraflar ve avukatları mazeret bildirerek katılmadı. Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 17 Aralık tarihine erteledi.

İddianameden
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Üsküdar Kandilli Mahallesi’nde Sit alanı olarak tescil edilen ve korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olan bahçeli ev niteliğindeki taşınmazda aykırı ve izinsiz olarak fiziki ve inşai uygulamaların yapıldığı anlatıldı.
İzinsiz inşaatın Reza Zarrab tarafından yaptırıldığı, mimarının ise Firuz Akın Han olduğunun belirtildiği iddianamede, söz konusu taşınmazda döşemelerin kaydırılarak kat yüksekliklerinin değiştirildiği, ikinci bodrum katının büyütülerek birinci bodrum katıyla birleştirildiği ve çatı mahyasının yüksek kurulduğu vurgulandı.

3’er yıldan 10’ar yıla kadar hapis
İddianamede, Zarrab ve Han hakkında "imar kirliliğine neden olma" ve "2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet" suçlarından 3’er yıldan 10’ar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Kadıköy'de DHKP-C'li 2 avukat yakalandı! 1'i turuncu listede yer alıyordu
Vapur ücretleri indirimi hangi saatlerde geçerli 2020 tarife
Maltepe'de bir kişi intihara kalkıştı trafik durduruldu
e okul öğrenci girişi yap 2020 karne notları sorgulama
Kemal Kılıçdaroğlu İBB'nin Fatih'in tablosunu almasıyla ilgili konuştu
Pnömoni belirti ve bulguları neler zatürreye mi çeviriyor?
Yorumlar 1 yorum