BIST 11.173
DOLAR 32,94
EURO 35,89
ALTIN 2.533,32
HABER /  GÜNCEL

Ramazan Pidesi fiyatları açıklandı! İstanbul'da pide kaç liradan satılacak

Ramazan Pidesi fiyatları açıklandı. Son dakika gelen habere göre, İstanbul'da 350 gram pidenin satış fiyatı 3 lira olacak...

Abone ol

Ramazan ayının vazgeçilmezi pidenin fiyatları açıklandı. Buna göre İstanbul'da 350 gram Ramazan Pidesi 3 liradan satılacak. Böylece İstanbul'da pide fiyatları geçen yıl ile aynı kaldı yani zam yapılmadı... İstanbul'da 350 gram yumurtalı susamlı pidenin fiyatı ise 3.5 lira olacak...

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile görüştükten sonra 2020 yılının pide fiyatlarını açıkladı. Faik Yılmaz, "İstanbul’un tamamında bu fiyat tarifesi geçerli olacak. Halkımızı düşünerek fiyatta bir değişikliğe gidilmedi. Vatandaşlarımız pide kuyruklarında sosyal mesafeye dikkat etsin" dedi.

Gramaja göre İstanbul'da pide fiyatları şöyle:

- 300 gr kombine tünel pide: 2,5 TL
- 350 gr sade pide: 3 TL
- 350 gr. yumurtalı susamlı pide: 3,50 TL
- 400 gr özel tırnaklı pide: 4,00 TL
- 500 gr sade pide: 4,50 TL
- 1000 gr sade pide: 9,00 TL

İzmir'de pide fiyatları ne oldu?

İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Nejdet Durmuş, Ramazan ayında 250 gram pidenin 2.5 liradan, 300 gram pidenin ise 3 liradan satılacağını açıkladı.

Antalya'da pide geçen yılki fiyattan

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Mart ve Nisan ayı meclis toplantısını elektronik ortamda gerçekleştirdi. Toplantıda, koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan pidesine zam yapılmaması yönünde karar alındı. Geçen yıl 300 gramı 3 TL'den satılan Ramazan pidesi, bu yıl da aynı fiyattan satılacak.

Bilecik'te Ramazan Pidesi fiyatlarına zam geldi

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından hazırlanan ücret tarifesinde Bilecik'te Ramazan pidesinin fiyatı 350 gram 3 TL olarak belirlendi. Öte yandan geçtiğimiz yıl 350 gram pide 2,5 TL'den satılırken, 50 kuruş zam gelmiş oldu.

Fırınlardaki üretim iftardan 2 saat önce sonlandırılacak

Ramazan pidesi ve ekmek satışı, ramazan süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek kuyruklar ve yoğunluğun oluşturacağı bulaş riskinin önlenmesi amacıyla fırınlardaki pide ve ekmek üretimi ile özel sipariş alımı (yumurtalı, susamlı, katkılı vb. pide), iftardan 2 saat önce sonlandırılacak. İftar saatlerinden sonra ise fırınlarda üretim, satış ve diğer hazırlık işlemleri devam edecek.