BIST 1.413
DOLAR 8,03
EURO 9,63
ALTIN 450,97
HABER /  GÜNCEL

POMEM sonuçları ne zaman açıklanır 26. dönem POMEM sonuc sorgulama

26. Dönem POMEM kapsamında 7 bin öğrenci alımında ön başvurular sona erdi. e devlet şifresi ile başvurularını Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi sitesine yapanlar şimdi heyecanla 26. dönem POMEM sonuçlarını bekliyor. Peki POMEM sonuçları ne zaman açıklanır, nereden sorgulanacak?

Abone ol

POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak araştırması başvurusunu tamamlayan adayların gündeminde. Peki, 26. Dönem POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, POMEM 7 bin polis alımı hakkında merak edilen detaylar.

Lisans mezunu 5.040, önlisans mezunu 1.260 aday olmak üzere toplam 7.000 aday öğrenci alımlarında ön başvuru işlemleri 14-25 Ekim tarihleri arasında yapıldı. Başvuruları olumlu değerlendirilen adayların listesi, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulacak. Peki, tarih belli oldu mu? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, POMEM 7 bin polis alımı başvuru sonuçları hakkında bilgiler.

26. DÖNEM POMEM ÖN BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: İnternetten ön başvuru yapan adaylar, 26. Dönem POMEM başvuru sonuçlarını beklemeye başladı. Ancak Polis Akademisi Başkanlığı sonuç tarihine yönelik herhangi bir detay paylaşmadı.

SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU MU: Adayların internet üzerinden https://www.pa.edu.tr adresli resmi internet sayfasında yukarıda belirtilen tarihler arasında ön başvurularını yaptıktan sonra Şahsen Başvuru-Evrak Teslimi ile Aday Değerlendirme ve Seçme Sınav tarihleri daha sonra Polis Akademisi Başkanlığının www.pa.edu.tr internet sayfasından ilan edilecektir.

Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası olan ww.pa.edu.tr adresinden öğreneceklerdir.

Ayrıca adaylara posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet ilanı tebligat niteliğindedir. Adayların ikamet illerine göre belirlenecek sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez.

Dolayısıyla adayların ön müracaatı sırasındaki MERNİS kayıtlarındaki ikamet adresleri dikkate alınarak sınav merkezlerine planlamaları yapılacaktır. İnternet ilanının takip edilmemesi sebebiyle şahsen başvuru ve sınavlara katılamamaktan doğan sorumluluk adaylara aittir.

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM’e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır.

İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. Hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

ÖNCEKİ HABERLER
Dufy'nin kurucusu Yusuf Bayat hayatını kaybetti
FETÖ operasyonu! 55 zanlıdan 35'i gözaltına alındı
Yargıtay'dan emsal karar milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor
Rebiüevvel ayı nedir 2019 ne zaman Rebiüevvle ayı faziletleri neler?
Fotoğraf günler sonra paylaşıldı Soçi Mutabakatı'nın bilinmeyeni ortaya çıktı
ABD'nin Ankara Büyükelçisi skandal tasarılarla ilgili Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı
Sörloth’tan Trabzonspor'a 5.8 milyon TL
Messi’den 50’nci frikik golü
Anadolu Efes, Panathinaikos deplasmanında
Füzeci Fenerbahçe devleri geri bıraktı
Yorumlar