BIST 9.722
DOLAR 32,56
EURO 34,84
ALTIN 2.428,17
HABER /  DÜNYA

PKK yol kesip kontrol yapıyor

Bu kez Fransız TV kanalı terör yuvasına gitti. Kandil Dağı'nı işte böyle görüntüledi.

Abone ol

Fransızca ve Almanca yayın yapan ‘Arte' kanalı, terör örgütü PKK kamplarının bulunduğu Kuzey Irak'taki Kandil Dağı'na giderek buradaki teröristleri görüntüledi. Oldukça rahat oldukları gözlenen teröristlerin yol kesip kontrol yaptıkları gözlendi.

Arte kanalı, dün gece yayınladığı programda Türkiye’de kanlı eylemlere girişen bölücü örgüt ve olası sınırötesi operasyonu ele aldı. Programda, Türk topçusunun zaman zaman açtığı ateşten etkilenen çok sayıda ailenin Kuzey Irak'ın içlerine göç etmek zorunda kaldığı öne sürüldü.Türkiye'nin topraklarında kanlı eylemlerde bulunan PKK'ya karşı Kuzey Irak sınırında harekat düzenlemeye hazırlandığı belirtilen programın çekimi için bölgeye giden Fransız televizyoncular, Kandil Dağı yolunda peşmergelerin güvenlik noktasında durdurulduktan sonra yollarına devam etti.

Televizyoncular bir süre gittikten sonra İran sınırına yakın bölgede bu kez yolu kesen silahlı PKK'lılar tarafından durduruldu.

PKK’lılar Fransız televizyoncuların araçlarını kontrol ederken, yoldan geçen bir başka kamyonu da durdurup kontrol yaptı. Oldukça rahat olduğu gözlenen PKK’lıların ev gibi binada kaldıkları görüldü.Kandil Dağı’ndaki PKK’lıların elebaşlarından biri olası sınırötesi operasyona karşı koyacaklarını söylediği bildirildi.