BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  SPOR

Olay hakem Arzuman konuştu

Olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş maçının hakemi İsmet Arzuman kendini savundu. İşte açıklaması;

Abone ol

İnternethaber/ Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında yapılan derbi maçı yöneten hakem İsmet Arzuman, maçtaki eleştirilen kararlarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Yayıncı kuruluş Lig TV'deki programa canlı yayında telefonla bağlanan İsmet Arzuman, Beşiktaş'ın, golle sonuçlanan son dakikadaki atağında, pozisyonun öncesinde Fenerbahçeli futbolcuya faul yapıldığı, golü geçersiz kabul ederek verdiği faul kararının doğru olduğunu savundu.
Topa yükselen bir oyuncuyu rakibin el ve koluyla bozmasının bir faul olduğunu anlatan Arzuman, ''Beşiktaşlı oyuncu zamanlama hatası yaptığı için kendisine avantaj sağlamak için elini kullanıyor. Doğru kararı vermişim. Herhalde seyirci gürültüsünden yan hakemim duymadı. Yardımcıyı bırakın faul yapılan oyuncu bile kalkıp koştu. En az 7-8 kez düdük çaldım. Ben faulü hemen veriyorum. Gol olduktan sonra da golü iptal ettim'' diye konuştu.

DEIVID'IN SERDAR'A YAPTIĞI HAREKET

Fenerbahçeli futbolcu Deivid'in bir sarı kartı bulunurken, Beşiktaşlı oyuncu Serdar'a yaptığı hareketi, televizyon da görüldüğü gibi saha içinde net göremediğini kaydeden Arzuman, ''Ayağı havaya kalkmadan yerdeki ayağa müdahale var. Bu açıdan (televizyondan) bakınca sarı kart vermem gerektiğini düşünüyorum. Ama kamera önden ben yandan bakıyorum. Burada Deivid'in bir sarı kartı olduğunu hiç düşünmedim. Zaten öyle olsa ben aynaya bakamam, çocuklarımın yüzüne bakamam'' diye konuştu.

LUGANO'NUN GÖZLÜK İŞARETİNİ GÖRMEDİM

Aynı biçimde bir sarı kartı bulunduğu sırada Fenerbahçeli futbolcu Semih'in Ali Tandoğan'a yaptığı faulle ilgili olarak da Arzuman, ''Bu pozisyonu kardeşim ile eşim söyledi. Ben maçtan sonra hiç hatırlamadım. Bu çekmeyi hiç görmedim. Görseydim bile; Ali Tandoğan taç çizgisinden dışarı çıkıyor. Her çekmede sarı kart göstermem. Bu görüntüye göre de sarı kart göstermem'' dedi. Arzuman, Fenerbahçeli futbolcu Lugano'nun gözlük işaretini de görmediğini bildirdi.

''HAKEMLİĞİ BIRAKACAK BİRŞEY GÖRMEDİM''

Hakemliğin son yaşının 45 olduğunu belirterek, kendisinin 44 yaşında olduğunu hatırlatan Arzuman, 1 sezon daha hakemlik yapabileceğini ifade ederek, ''Ben bu müsabakada hakemliği bırakacak birşey görmedim. Süper Lig'de 129 maç yönettim, bu maçta da infial yaratacak bir şey görmedim'' diye konuştu.

İDDİALARA HODRİ MEYDAN

Beşiktaş Kulübü Başkanı'nın, hakemliği bırakmasını istediği açıklamaları hatırlatılan Arzuman, ''Böyle bir kararla hakemliği bırakmayı geçmemiz lazım. Bırakmayı gerektirecek birşey yok. Türk futbolu kurtulacaksa tamam. Bizimle ilgili güven sorunu neden var, herşeyimiz açık, neden buralara getiriliyor, bilen varsa neden bildiğini söylemiyor. Ben 20 yıl askerlik yaptım. Mal varlığımız ortada. Annem, babam ve ailemin neyi varsa ortada. Kim ne biliyorsa söylesin, nerelere gidiyoruz?'' dedi