BIST 1.124
DOLAR 7,67
EURO 8,93
ALTIN 460,13
ÖZKAN TAŞTAN / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Maliye listeleri hazırladı! Maliye’nin yurt dışı internet reklamlarının KDV’ye tabi olup olmadığı konusunda yanlış bir tutum takınması, hem mükelleflerin mağdur olmasına hem de idarenin ileride sayısız dava ile karşı karşıya kalmasına sebebiyet verecektir.
Yeni vergi indirimi araç ve gayrimenkul fiyatlarını düşürecek! ÖTV indirimi, yılsonu bayi indirimleri, çeşitli kampanyalar da düşünüldüğünde 31 Aralık 2018 tarihine kadar sıfır kilometre araç fiyatlarında hatırı sayılır bir düşüş yaşanacak.
Haklı nedenle fesihte “haksız duruma” düşmeyin! İş kanunumuz, haklı bir sebebin varlığı halinde hem işçiye hem de işverene iş akdini derhal feshetme hakkı tanımıştır.
Erken emeklilik hakkı annelere de tanınmalıdır… Erkekler, askerlik borçlanması yaparken hiçbir şarta tabi tutulmazken, “kadınlarda doğum borçlanmasından önce sigortalı olma şartının” bulunması, kanunlarımızda yer alan kadın erkek “eşitsizliğinin” en güzel örneklerindendir.
İşçi ve İşverenler: Aylık 1.950 TL teşviki kaçırmayın! Aralık 2017’de gerçekleştirilen “İstihdam Şurasında” açıklanan “Milli İstihdam Seferberliğinin” ikinci evresi kapsamındaki teşvikler birer birer hayata geçmeye devam ediyor.
Meclisimize çağrıdır: “Staj mağdurların sesi duyulmalıdır…” Yıl 2008…Pek çoğumuzun hatırlayacağı üzere, “emeklilik yaşının kademeli olarak 65’e yükseltmesi” ile ilgili kanunun (Sosyal Güvenlik Reformunun) meclisteki görüşülmelerinin başladığı dönemler…
Eğitim giderlerinizi “verginizden düşebilir” siniz… Okulların açılmasına sayılı günler kaldı…Günümüzün “en pahalı yatırım araçlarından birinin” eğitim olduğu düşünüldüğünde okulların açılması demek, “velilerin de okul masraflarının başlaması” anlamına geliyor.