BIST 1.099
DOLAR 8,36
EURO 9,78
ALTIN 507,63
HABER /  YEREL

Ovit Tüneli için sondaja başlandı

Ovit Tüneli'yle birlikte kış aylarında yoğun kar yağışı nedeniyle kapalı kalan Rize-Erzurum karayolunda ulaşım aralıksız sürecek.

Abone ol

Rize-Erzurum karayolu üzerinde yapılması planlanan İkizdere ilçesi Ovit Tüneli için sondaj çalışmaları başlatıldı.

Yılın 6 ayı kar gören ve kardan dolayı çoğu zaman Rize-Erzurum güzergahına kapalı bulunan yol için yapılan sondaj çalışmalarının, bu ay sonuna kadar bitirileceği bildirildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nce yapılması planlanan yol için yetkili firmaya bağlı ekiplerce yürütülen çalışmalarda, arazi üzerindeki toprak etüdü ve sondaj çalışmaları günde 21 saat, iki ekip tarafından vardiyalı sistem halinde devam ediyor.

610 metre tabana inilecek

Sondaj çalışmalarını yürüten firma sorumlusu Dr. Serdar Oran, "Şu anda 214 metreye inmiş bulunmaktayız. İnşallah ekim sonu itibariyle 610 metre tabana ineceğiz. Topraktan aldığımız numuneleri ilgili mercilere göndererek zeminin sağlamlığı yönünde kararlarını öğreneceğiz. Zeminde herhangi bir olumsuz engel çıkmazsa tünel yapılması yönünden hiçbir engel kalmayacak. 2 ekiple beraber günde 21 saat çalışarak kar ve soğuk hava bastırmadan çalışmalarımızı bu ay sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Kızıl felaket Tuna nehrine karıştı
Numan Kurtulmuş tarihi açıkladı
Boyun ağrıları için mutlaka yürüyün
Spor Toto Süper Lig Eğitim İçin Elele
Hırsızlar adliyeye 'oynayarak' gitti
Dilay Kemer yaşı kaç aslen nereli? Dilay Kemer son hali nasıldı?
Yorumlar