BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  YEREL

Burhaniye projelerini konuştu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde “Burhaniye Projelerini Konuşuyor” adlı toplantı düzenledi.

Abone ol

Hüsnü Pazarbaşı Gençlik ve Kültür Merkezindeki toplantıda 19 başlık altında projelerini anlatan Belediye Başkan Fikret Akova, en çok üzerinde durduğu konunun tanıtım olduğunu söyledi.

Toplantıya katılan vatandaşlara teşekkür eden Belediye Başkanı Fikret Akova, bu güne kadar güzel işler yaptıklarını belirterek yapacaklarını da halkla paylaşmak istediğini söyledi.


İlçede tanıtım için lobi oluşturulması gerektiğini altını çizen Belediye Başkanı Fikret Akova, “En çok üzerinde duracağımız konu tanıtım atağı olacaktır. Burhaniye projeleri ses getirmeli. Bunca yapılan işlere karşın çok sayıda eksikliklerimiz var. Tanıtım için lobi faaliyeti yapacağız. Bura da işadamlarımıza büyük görev düşüyor. İlçede kurulacak Zeytincilik İhtisas Organize Sanayi için kurucular kurulu ve müteşebbis heyet oluşturduk. Bu zeytinde marka olmak için önemli bir projedir. Reşitköy Barajı’nın yapımı için 4 bin imzalı dilekçe hazırlandı. Bunu ilgili makamlara verdik. İlçemizde yapılması planlanan cezaevinin yılsonuna kadar ihalesinin yapılmasını bekliyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumu için gerekli arsayı temin ettik. Bina yapılmasını bekliyoruz. İlçemize yeni emniyet binası yapılması lazım. Mevcut bina yol üzerinde kalmaktadır. Emniyet binası için arsa mevcuttur. Liseye ilave bina yapılması için hayırseverlerden destek bekliyoruz. Devlet Hastanesi ilçe merkezinin ortasında kaldı. Geniş bir alana yeni hastane yapılmasını istiyoruz. Bunun için de iplik sanayi yeri olarak ayrılan 44 dekarlık alanın hastane yeri olarak belirlenmesi için çalışma başlattık. İlçemizde yeni bir Anadolu lisesi yapılması için girişimlerde bulunulmasını istiyoruz. İlçemizdeki Verem Savaş Dispanseri kapanmıştır. Bunun kapanmaması için çalışalım. İlçemizde Telekom Müdürlüğü açılması için çalışalım. Vatandaşlar telefon işlemi için Edremit’e gitmek zorunda kalmaktadır. İlçemizde elektrik hatlarının yer altına alınmasını istiyoruz. İlçemizin içinden geçen E- 87 karayolunda refüjlerin aydınlatılmasını istiyoruz. Gene aynı yolun Bahçelievler Mahallesi bölümünde üst geçit yapılması için girişimlerde bulunduk. Ören-Burhaniye/İzmir-Çanakkale kavşağı alt geçit haline dönüştürülmeli. Bunun için de yazışmalar yapıyoruz. İlçemizde liman başkanlığı açılmalı ve gümrük idaresi kurulmalı. Bunun için de girişimlerde bulunduk. Bu isteklerimizi tüm siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin de destekleriyle gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.


İlçedeki imar planlarında görülen tüm yolların plana uygun stabilize dolgusunun yapılması, kanalizasyon ve içme suyu borularının döşenmesi için çalıştıklarını belirten başkan Akova şunları söyledi:


“Mahallelerimizde yol sorunu kalmadı. İlçedeki bazı arsaları kat karşılığı ihaleye çıkarmayı düşünüyoruz. Şehit Turan Bayraktar Parkı’nda vatandaşların kışın da oturabilmeleri için kapalı alan oluşturacağız. Hıdrellez Parkı’na da kapalı alan yapacağız. Ören de Amfi Tiyatro yapılması için proje hazırladık. Hal binası yanına şehirler arası garaj yapacağız. Hürriyet ve Öğretmenler mahallelerinde muhtarlık binaları yapacağız. Ayrıca Öğretmenler mahallesinde yeni pazaryeri oluşturacağız. Belediye hizmet binasının ihalesini yakında yapıyoruz. Ahmet Akın Kültür ve Sosyal Tesisi inşaatı tamamlanmak üzere. Burada bin kişilik düğün salonu, özürlüler rehabilitasyon merkezi, kafeterya ve sergi salonları yer alacak”


Başkan Akova’nın projelerle ilgili slayt sunumunun da yer aldığı toplantıya Kaymakam Ali Uslanmaz, AK Parti ilçe başkanı Sıdıka İmran Tolacıoğlu, CHP ilçe başkanı Faruk Cenal ile il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri, sivil toplum örgütü başkanları ve belediye çalışanları katıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Malatyalılar Derneği'nden burs duyurusu
11 çift 10.10.2010'da muradına erdi
Erdoğan muhalefetten çok memnun(!)
Bu öpüşmenin bedeli bin 470 lira
Minikler hayvan barınağını sevdi
Ankara'da oturma eylemi sona erdi
Selçuklu'da çöp evler yıkılıyor
Kırşehirli esnafa 'birlik' çağrısı
Rock'n Stars Festivali devam ediyor
Milli hokeyciler olimpiyata hazırlanıyor
Yorumlar