BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
HABER /  MEDYA

Olay TV'de olaylar bitmiyor! Cavit Çağlar "gazetecileri kulağından tutar atarım" dedi mi?

Ekrem İmamoğlu'nun yeni medyası olarak gösterilen Olay TV'de ortalık bir türlü durulmuyor. Daha önce "kanalı sattım" deyip sonra kendini yalanlayan kanalın sahibi Cavit Çağlar, şimdi de Fatih Altaylı'ya verdiği röportajı yalanladı...

Abone ol

Olay TV sahibi Cavit Çağlar, HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı ile yaptığı röportajdaki "Yorum yapanı kulağından tutar atarım" sözünü yalanladı. Çağlar, “Gazetecileri kulağından tutar atarım' demedim, diyemem." dedi. Cavit Çağlar daha önce de "Kanalı sattım" demiş ancak kısa bir süre sonra çıkıp kendi kendisini yalanlamıştı. 

Cavit Çağlar, Nevşin Mengü gibi isimleri transfer ettiği Olay TV'de muhalefet mi yapacak sorularına "Yorum yok, taraf tutmak yok , yorum yapanı kulağından tutar atarım, baskı olursa kapatır giderim" dedi. Fatih Altaylı da bunu köşesine taşıdı. 

O sözlerini yalanladı

Çağlar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yıllardır gazeteci arkadaşlarımla birlikte yayıncılık yapan biri olarak, 'Gazetecileri kulağından tutar atarım' demedim, diyemem. Ben hem siyasetçi olarak hem medya patronu olarak gazetecilerle hep dostane bir ilişki kurdum. Gazeteciler kendi işlerini yaparlar, asla benim müdahalem olamaz. Olay TV de profesyonel gazetecilere yöneticilere emanettir. Yayın ilkelerimiz doğrultusunda ınların editoryal bağımsızlığının garantisi de benim." ifadesini kullandı. 

Ne olmuştu?

Cavit Çağlar, Fatih Altaylı'ya verdiği röportajda, “Gelen kim olursa olsun bizim prensiplere uyacak. İsimler o kadar da önemli değil, kanalın tavrı önemli. Tarafsız, bağımsız. Kanalın hiçbir konuda tavrı, bırak tavır almayı yorumu bile olmayacak. Tamamen haber yapacağız. Hiçbir tavır, tutum almayacağız. Tamamen yorumsuz olacağız. Buna uymayan gider. Yorum yapacak olan, taraf tutacak olan bizim orada olmaz. Hemen gider ya da biz yollarız. Yüzde yüz tarafsız, yüzde yüz yorumsuz olacağız.” demişti. 

Fatih Altaylı da o röportajı "Cavit Çağlar: Yorum yok, taraf tutmak yok, yorum yapanı kulağından tutar atarım, baskı olursa kapatır giderim" başlığıyla köşesine taşımıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Koronavirüs fırsatçılığı! Özel hastanelere soruşturma başlatıldı
Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, koronavirüse yakalandı
İsrail'in gözü Arapların petrol parasında! Netenyahu milyar dolarlar bekliyor
Çanakkale Gökçeada'da büyük yangın
Yalova'da lokantadaki patlama korkuttu
Gülseren Budayıcıoğlu kitapları hangisinin dizisi çekildi?
Yorumlar 1 yorum