BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  SPOR

Okan Buruk Büyükşehirde

Galatasaray ile sözleşmesi biten yılların tecrübeli ismi Okan Buruk İstanbul Büyük Şehir Belediyespor'a transfer oldu.

Abone ol

Galatasaray ile sözleşmesi sona eren tecrübeli futbolcu Okan Buruk, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'la sözleşme imzaladı.

Kulübün Langa Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve başkan Göksel Gümüşdağ'ın da hazır bulunduğu imza töreninde Okan Buruk, kendisini 2 yıllığına turuncu-mavili ekibe bağlayan sözleşmeye imza attı.

OKAN: HEDEFLER BİTMEZ

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Okan Buruk, Galatasaray'ın ardından kendisi için yeni bir dönemin başladığını kaydetti.

Başkan Göksel Gümüşdağ'ın, transferin gerçekleşmesindeki en önemli etkenlerden biri olduğunu belirten Okan, ''Çok iyi bir teknik ekip var. Genç bir kadro mevcut. Ben de en iyi şekilde yardım etmeye çalışacağım. Futbol oynamaya devam ettiğin sürece hedefler bitmez. Başarılı olacağımıza inanıyorum'' şeklinde konuştu.

İleride antrenörlük hedefi olduğunu da anlatan Okan, teknik direktör Abdullah Avcı'dan çok şey öğreneceğine inandığını söyledi.

Okan Buruk, sözleşmesinin sona ermesinin ardından ayrıldığı kulübü Galatasaray'a kırgınlığı kesinlikle olmadığını ifade etti.

Bir soru üzerine Okan, ''Galatasaray'a kırgın olacağım bir durum yok. Biz futbolcuyuz ve profesyonel olarak bu işi yapıyoruz. Artık bunları aşmamız, anlayışla karşılamamız gerekiyor. İnşallah Galatasaray iyi bir sezon geçirir, ben burada başarılı olurum ve iki taraf için de hayırlı olur'' dedi.