BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  GÜNCEL

Öcalan İmralı'dan eve çıkmak istiyor!

Abdullah Öcalan, İmralı'daki cezanın ev hapsine çevrilmesini istiyor.

Abone ol
Abdullah Öcalan, İmralı'dan çıkıp ev hapsi istiyor! Abdullah Öcalan ile görüşen kardeşi Fatma Öcalan, sağlık durumu nedeniyle adaya ziyarette zorluklar yaşandığını söyleyerek, İmralı'daki cezanın ev hapsine çevrilmesini istedi. Fatma Öcalan, aynı talebin Abdullah Öcalan tarafından da tekrarlandığını anlattı.
 
765 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 125. maddesine göre, “vatana ihanet” suçundan idam cezasına çarptırılan ve AB uyum yasaları ile idam cezası kaldırıldığı için İmralı Cezaevinde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma, yeğeni Dilek Öcalan, diğer mahkumlardan Şeyhmus Poyraz'ın yakını Felek Cızlaşmak ve Cumali Karsu'nun yakını Pervin Oduncu, ilçeye dönüş yaptı.

"EV HAPSİNE ÇEVRİLSİN"
 
Fatma Öcalan, Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığının önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ben eziyet çektim, zorla gittim. Ayağım ağrıyor. İsteriz ki oradan çıkar başka ev hapsine getirmek isteriz. Oraya gidemiyoruz. Bu talebi ben de söyledim, kendi de söyledi. Aile içi görüşme yaptık. Belediye başkanlarından falan, seçimler hakkında konuştuk" dedi. Bir gazetecinin, "Yerel seçimlerle ilgili yorumu ne oldu?" sorusu üzerine Öcalan, "İyi yapmışlar, almışlar. Bizden taraflı hep belediye başkanları çıkmış, iyidir çok sevindim' dedi" yanıtını verdi.

"ÖCALAN DA EV HAPSİ İSTİYOR" 
 
Fatma Öcalan, "Cezasını evde mi çekmek istiyor?" sorusunu ise "Dedi; 'buradan çıkarsalar, ev hapsine alsalar iyidir, gider gelirsin.' Ayaklarım şeker olmuş, zorluk çektim" diye cevapladı.
ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul’da film gibi soygun
Beyoğlu’nda korku dolu anlar
Mısır Konsolosluğu önünde protesto
Yargıtay’dan kritik karar
ABD mahkemesi Microsoft'un kullanıcı verisi açıklamasına hükmetti
İngiltere: Öğretmen öğrencilerinin gözü önünde bıçaklandı
Gözüne cam battı gözyaşlarına boğuldu
MYK sona erdi
CHP'li başkanın topuğuna ihtar kurşunu
Gökyüzü yarın sabah bonus dağıtacak! 
Yorumlar 54 yorum