BIST 1.144
DOLAR 8,09
EURO 9,57
ALTIN 496,49
HABER /  MEDYA

Nevşin Mengü duştan çıkıp S-400 analizi yaptı

ABD ve Türkiye arasında S-400 gerginliği devam ediyor. Bu ay S-400'lerin bir kısmının teslim edilmesi bekleniyor. Nevşin Mengü uzmanlarla S-400 görüşmesini değerlendirdi. Mengü'nün yorum yaptığı esnada saçlarının ıslak olması dikkat çekti.

Abone ol

Uzmanlarla S-400 görüşmesini değerlendiren Nevşin Mengü, Türkiye'nin Rusya'ya söz verdiği için bu savunma sistemlerini alacağını ancak kullanmayacağını iddia etti.

Türkiye, Rusya'dan hava savunma sistemi S-400'leri almak için sona geldi. Amerika uzun bir dönem bu alışverişe karşı çıksa da Başkan Donald Trump, S-400'ler için Türkiye'ye yaptırım uygulanmayacağını açıkladı. Alman Deutsche Welle’ye çalışan Nevşin Mengü, S-400'leri gündemine aldı.

Çok verimli bir sistem değil

"Türkiye'nin S-400 alabilmesi için tüm NATO'yu karşısına almasının akıllı bir iş mi"olduğunu soran Mengü açıklamasının devamında şu ifaleri kullandı:  "S-400 savunma sistemiyle ilgili tüm konuştuğum uzmanlar diyorlar ki: 'Aslında bu S-400 sistemi Türkiye'nin aldığı çok da öyle kapsamlı Türkiye'nin sınırlarını kapsamlı koruyacak bir sistem değil. Aksine bu çok sınırlı bir yeri koruyabilir. Dolayısıyla Türkiye'nin çok verimli kullanabileceği sistem değil.' diyor.

Türkiye akıllı bir iş mi yapıyor

Yani Türkiye bütün NATO'yu karşısına alırken sırf bu S-400'leri almak uğruna akıllı bir iş mi yapıyor.Ama meselenin özü, Rusya'ya bu söz verilmiş, paranın da bir kısmı ödenmiş ve Suriye'deki pozisyonunu bozmamak için Rusya'yı da küstürmek istemiyor.

S-400'ler ambalajında duracak

En çok konuşulan senaryo da şu; Türkiye S-400'leri alacak ama hiç kullanmayacak. Ambalajında duracak S-400'ler.  Türkiye, ABD'ye diyecek ki Rusya'yı kızdırmayalım biz S-400'leri alalım ama kullanmayalım. Siz de idare edin"

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Van Gevaş'ta 15 bin ton üretiliyor! Doğu illerinden bu fasulyeye rağbet çok Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Amasya'da 75 yaşındaki şahıs kadınları bakın nasıl tuzağa düşürüyormuş
Göztepe sezon hazırlıklarına başladı
İncir, orman ağacı kapsamına girdi ormanlara incir dikilebilecek
Aksaray'da yolcu otobüsü devrildi! Çok sayıda yaralı var
Honduras'ta balıkçı teknesi battı 26 kişi öldü
1. ara tatil ne zaman 2002 kaç gün tatil olacak?
Yorumlar 40 yorum