BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  EKONOMİ

Naci Ağbal: En önemli önceliğimiz fiyat istikrarı

Anadolu Ajansı

TCMB Başkanı Naci Ağbal, "TCMB olarak bizim en önemli önceliğimiz, temel görevimiz olan fiyat istikrarını sağlamak ve bunu kalıcı hale getirmek." dedi.

Abone ol

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası olarak bizim en önemli önceliğimiz, temel görevimiz olan fiyat istikrarını sağlamak ve bunu kalıcı hale getirmek" açıklamasını yaptı.

Mrerkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; "Güven veren bir para politikası uygulayarak bu amaca ulaşmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü kalıcı fiyat istikrarı sürdürülebilir büyüme için, toplumun refahı için, daha adil gelir dağılımı için ve daha fazla istihdam için önkoşuldur. Amacımıza ulaştığımızda paramız hak ettiği değere kavuşacak, üretenler, emek verenler, ekonomiye can verenler kazanacak. Böylece, geleceğe güvenle baktığımız, daha çok ürettiğimiz, daha çok kazandığımız, güçlü ve istikrarlı ekonomiyi tam anlamıyla pekiştirmiş olacağız. Önümüzdeki dönemde de güven odaklı para politikası aracılığıyla fiyat istikrarına ulaşma yolunda emin adımlar atmaya devam edeceğiz.

Merkez Bankası olarak her ne kadar kararlı olsak da bu konuda toplumun her kesiminin desteğine ihtiyacımız var. Bu zorlu yolculuğumuzda tüm paydaşlarla eş güdümlü çalışmak bize önemli katkı sağlayacaktır. Mali disiplinin kararlı şekilde sürdürülmesi büyük önem taşırken, hukuk ve ekonomi alanındaki yapısal reformların da beklentiler yoluyla dezenflasyona destek vereceğini düşünüyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Papa Francis'ten Irak'a tarihi ziyaret
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Manisa'da traktörün altında kalan yaşlı adam itfaiye tarafından kurtarıldı
Galatasaray’da Saracchi takımla çalışmalara başladı
İşe alındı ama acı haber geldi! Afyonkarahisar'da hamama giden patron şok oldu
Kartal'da dershanede yangın çıktı! Alevler binanın tamamını sardı
MetroPOLL'den en başarılı muhalifet lideri'' anketi! Erdoğan karşısında en etkili Akşener
Trabzon'da bir vahim olay daha! Filyasyon ekipleri temaslı kişileri pide kutularından yakaladı
Gustavo’nun sakatlığı Fenerbahçe’ye pahalıya mal oldu!
İşadamı Mubariz Gurbanoğlu'na "FETÖ'ye yardım" suçundan 5 yıl hapis cezası istendi
Yorumlar