BIST 1.376
DOLAR 8,15
EURO 9,72
ALTIN 453,65
HABER /  SPOR  /  GALATASARAY

Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye sert yanıt: Kazandılar 2 gün sustular

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe ile süren 1959 öncesi şampiyonluklar polemiğiyle ilgili ''2 tane tıfıl yönetici. Akıl yaşta değil baştadır. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Kazandılar, 2 gün sustular.'' dedi.

Abone ol

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz Tesisleri'nin basın lansmanında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kemerburgaz arazisinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cengiz'in öne çıkan sözleri şöyle;

"Bir tarihe tanıklık ediyoruz. Galatasaray'ın altyapı anlamında önemli bir kilometre taşına tanıklık ediyoruz. Bu arazi, Galatasaray'ın yeni tesislerinin kurulacağı arazidir. Biz bu araziyi Riva ve Florya anlaşması esasında geçmiş yönetimce aldık. 30 dönüm arazimiz var. Ormanın arkasında 60 dönümlük arazi var. 6 tane nizami ölçülerde saha kuracağız. Florya küçük ve binalarda deprem riski var. Hepsini buraya taşıyacağız.

''Buradan alınan 367 milyonu futbolcu transferlerine gitti''
Florya ve Riva anlaşması hoşumuza gitmedi. Buradan alınan 367 milyonu futbolcu transferlerine gitti. Çevre ve Şehircilik Bakanı sevgili Murat Kurum'a da çok çok teşekkür ederim. Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüne müthiş destek verdi. Cumhurbaşkanımıza da tekrar tekrar teşekkür ederim.

''Sahte tarihlerle buraya gelmedik''
Bir yenilgiyle üzülmeyelim. Galatasaray tek yenilgiyle yıkılmaz. Biz yüzyıllık kulübüz ve her durumda en büyüğüz. Bir yenilgiyle üzülmeyelim. Galatasaray tek yenilgiyle yıkılmaz, tek galibiyetle de buraya gelmez. Biz yüzyıllık kulübüz ve her durumda en büyüğüz. Galatasaray'ın önünde kimse duramaz. Sahte tarihlerle buraya gelmedik.

Neden istifa etti?
Kulüpler Birliği'nde onaylamadığım, onaylayamayacağım kararlar alındı. Bazı takımlar lehine alınıyor. 21 kulübün tam ittifak ettiği şeyler olmalı. Adı birlik. Birlik yok.

''Kazandılar, 2 gün sustular''
Biz hep tarihçileri çıkarttık. 6 sayfa dilekçemizi herkese sergiledik. Herkes görsün dedik ama onların ne başvurduğunu hala bilmiyoruz. Bugüne kadar da bir tane tarihçi çıkarmadılar. Bula bula Vahdettin'i buldular. O da biliyor ki herkes Fenerli doğar, sonra başka takım tutar. Biz Antep'te, Adana'da böyle Fenerli olana hayret ederdik, sen nasıl Fenerli oldun diye. Yani espri yapıyorum. Hala da yüzde 60-70 öyledir. Yani olabilir. Kardeşlerim, yani yakınlarım Fenerbahçeli, Beşiktaşlı. Ben asla rahatsız olmam. Herkesin Galatasaraylı olmasını da istemem. Yoksa farkımız ortaya çıkmayacak. Yani 2 tıfıl yönetici, akıl yaşta değil baştadır, doğru. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Kazandılar, 2 gün sustular. Bir gün 1 tane tarihçi çıkarsınlar. Çok özür dilerim, kişilikleriyle ilgili söylemiyorum. Muhatap almam. Seviyemiz uygun değil...

''Sevgili Fenerbahçe camiasından özür dilerim''
Devamlı diyorlar ki, 'sen bize hırsız dedin'.. Ben de baktım nerede dedim diye. Ben size hırsız demedim. Akıl yaşta değil baştadır. Ama belli bir eğitim de ister. Bu sırf aileyle olmaz. Yani sen bilmiyorsan google'a bakacaksın. Bak öğren. Ben bunu anlamıyorum. Eğitimi nerede alırsan al, insan önce kendini yetiştirmeli. Sevgili Fenerbahçe camiasından özür dilerim. O camia, Beşiktaş hepsi benim için çok değerlidir ve hepsi yakın arkadaşımdır. Ama yönetimleri maalesef doğru gitmiyor...

''Sen niye kendine dua ettirmiyorsun''
Bazı şampiyonluklarımızı himmet, himmet ne demekse. Dua diyorlar. Sen niye kendine dua ettirmiyorsun. Ben ikna mı edeceğim Ali Bey'i. Ali Bey benim konuşmamla ikna olacaksa her gün konuşurum. Biz düşman değiliz. Beni ikna edebilir mi? Bir tane tarihçi çıkardılar mı? Kendi yazdıkları metne deklare ettiler mi? Ben anlamıyorum. Beni ikna edemez. Korkarım, 1 şampiyonlukları eksilir.

Fatih Terim konusu
Fatih Terim ile hiçbir problemimiz yok. Hocamız, teknik adam olarak cuma günü çok gezdi. Şu an müthiş mutlu."

Fenerbahçe'den jet cevap
Fenerbahçe Kulübü, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Mustafa Cengiz'e jet hızıyla şu yanıtı verdi; Tarih çarpıtılamaz, yok edilemez. İşlerine gelmeyenler tarihi sulandıramaz. Arşiv gerçekleri ortaya çıkartır...

ÖNCEKİ HABERLER
Kartal'da avukatlık bürosunda 4 kişiyi öldüren muhtar: Hatırlamıyorum
Fahrettin Altun’un evinin fotoğrafını çekmişti! CHP'li başkan iddiaları kabul etmedi
Konya'da başından vurup öldürdü kendini savundu: Elini öpmek istedim, 2 dakika...
Galatasaray'dan Fenerbahçe'nin 'hodri meydan' teklifine cevap
Konya'da Türk Yıldızları'na ait askeri uçak düştü! Erdoğan'dan ilk açıklama
AB, Türkiye'deki Suriyelilere mali yardım için teklif hazırlayacak
Saracchi, Falcao'nun yeni adresini açıkladı!
Beşiktaş'a Cenk ve Dorukhan'dan iyi haber
Elazığ'da Covid-19 aşısı olmaya gitti kanser olduğunu öğrendi
Lüks villalarıyla ünlü Kaş pandemi sınavını geçemedi! Virüsü tatilciler getirdi iddiası
Yorumlar 11 yorum