HABER /  GÜNCEL

Mimarlar Odası ODTÜ'ye KYK yurdu yapılmasına karşı çıkıyor

ODTÜ'de öğrenci yurdu yapımı için 49 yıllığına bedelsiz olarak Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na tahsis edilen arazide 'Truva Atı KYK' inşaatı başladı. Ancak kamuoyunda sürekli büyük projelere karşı olmasıyla bilinen Mimarlar Odası buna da karşı çıktı.

Abone ol

ODTÜ'de öğrencilere yurt imkanı sağlamak amacıyla devlet harekete geçti. Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yer alacak yurdun inşaatı için çalışmalar başladı.

"ODTÜ'nün ideolojik parçalanmasına izin vermeyeceğiz"

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, "ODTÜ'yü ideolojik olarak parçalamalarına ve ağaç katliamına izin vermeyeceğiz. Her türlü hukuksal süreç dahil olmak üzere ODTÜ geleneğini sahipleniyoruz. Tüm ODTÜ'nün haykırdığı gibi bir daha söyleyelim, Verşan Kök ODTÜ'ye rektör olamaz." ifadelerine yer verdi.

"Kentlilerin bu heykele ihtiyacı var''

Geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Seğmenler Parkı'nda heykel açılışına katılan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "İlhan Koman heykeli, bu heykel hepimiz için iyileştirici bir sürecin başlangıcı olacak. Kentlilerin bu heykele ihtiyacı var." sözlerini sarf etmişti.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İğne yaptırmak orucu bozar mı Diyanet son noktayı koydu
Vicdansızlar! Üniversite kulübünün partisinde 10 aylık köpeğe zorla bira içirdiler
Göz damlası kullanmak orucu bozar mı Diyanet cevabı ne?
2019 yılı yaş çay alım fiyatı açıklandı
Belge: Kültür dediğin şeyin iktidarı olmaz
LGS örnek soruları 2020 sayısal bölüm çözümlü LGS soru kitapçığı
Yorumlar 5 yorum