BIST 1.205
DOLAR 7,89
EURO 9,28
ALTIN 481,70
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Milyonlarca kullanıcılı TikTok'a güvenlik özelliği geldi

Son yılların en popüler video uygulaması TikTok, siber zorbalığa karşı korumak için yeni bir güvenlik özelliği geliştirdi.

Abone ol

Yeni özellikle kullanıcılar, yorumlarda filtrelemek istedikleri kelimeleri içeren bir liste yapabiliyor. Örneğin; hesap sahibi dış görünüşüyle dalga geçileceğinden endişe ediyorsa, rahatsız edici yorumları filtreleyebiliyor.

TikTok yetkilileri, “Filtrenen Yorumlar” özelliğiyle, kullanıcılara kendi TikTok hesapları üzerinde daha çok kontrol hakkı tanıyor. Bu özellikle filtrelenmek istenen yorumlar, videolar kullanıcılar tarafından düzenlenebiliyor.

Kullanıcılar istedikleri kadar kelime ekleyebilir(30 karaktere kadar) ve istekleri doğrultusunda veya uygun gördükleri takdirde bu kelime listesinde değişiklik yapabilir.

Gizlilik Ayarları bölümüne eklendi

TikTok’un kullanıcılarına sağladığı filtreleme listesi, uygulamadaki “Gizlilik Ayarları” bölümüne eklendi.

Uygulamadaki güvenlik seçenekleriyle kullanıcılar; hesaplarını gizli tutabiliyor, takipçilerini onaylayabiliyor ve paylaştığı içeriklerin sadece takipçileri tarafından izlenmesine izin verebiliyor.

Ayrıca TikTok sınırlı görüntüleme modu, uygulama içi raporlama ve filtreleme gibi korumalar sağlayabiliyor. Kullanıcılar, uygulamanın doğru kullanımı ve uygunsuz paylaşımlar için Kullanım Şartları bölümünü inceleyebilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Brezilya'da rezalet iki tane babası var
Bu da oldu: Aday olmadığı halde yeniden seçildi
23 Nisan bayramı kaç gün tatil oldu resmi açıklama 2019
Zonguldak'ta muhtar adayına sıfır oy çıktı
Tunç Soyer'den sürpriz ziyaret! Seçim öncesi verdiği sözü tuttu
Çukur 100. bölüm ilk sahne: 4. sezon 8. bölüm
Yorumlar