BIST 118.485
DOLAR 6,86
EURO 7,77
ALTIN 393,75
HABER /  EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! LGS soru kitapçıkları 22 Haziran'da dağıtılacak

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran'da yapılacak olan LGS sınavının soru kitapçıklarının 22 Haziran'da dağıtılacağını duyurdu...

Abone ol

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sınav sonrası yoğunluğa karşı, kullanılan soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi'den itibaren dağıtılacak" dedi. Bakan Selçuk, LGS ile ilgili Twitter hesabından paylaşım yaptı. 

Bakan Selçuk, mesajında "Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği LGS ile ilgili tedbirlere devam ediyoruz. Sınav evrakı dağıtacak görevliler eldiven kullanacak. Sınav sonrası yoğunluğa karşı, kullanılan soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi'den itibaren dağıtılacak" ifadelerini kullandı. 

Bakanlık'tan açıklama geldi

Soru kitapçıkları ile cevap anahtarı dağıtan görevlilerin de  cerrahi eldiven kullanması kararı alındı. Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:  '20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için iki yeni önlem daha alındı."

Önceki yıllarda 1 saat sonra geri alınıyordu

"Önceki yıllarda sınavdan 1 saat sonra öğrenciler tarafından alınan soru kitapçıkları, bu yıl bir karmaşaya neden olarak sosyal mesafenin ihlal edilmesi olasılığının ortadan kaldırılması için öğrencilere 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren geri verilecek. Ayrıca soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını dağıtan sınav görevlileri cerrahi eldiven kullanacak.''

ÖNCEKİ HABERLER
Tarihi Kapalıçarşı dualarla açıldı! Vali müjde verdi
Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapma 2020
65 yaş aylığı haziran ayı ödemesi 2020 ne zaman yapılacak?
İçişleri Bakanlığı'ndan işkence ve Kürtçe müzik açıklaması
Rıdvan Dilmen duyurdu! Korona testim pozitif çıktı
Diyanet TV yaz kuran kursu canlı yayın frekans bilgileri ayarlama 2020
Yorumlar 1 yorum