BIST 9.804
DOLAR 32,53
EURO 34,98
ALTIN 2.429,58
HABER /  SPOR

Mike Tysona hapis cezası

Eski dünya ağır siklet boks şampiyonu Mike Tyson'a hapis cezası verildi

Abone ol

Eski dünya ağır siklet boks şampiyonu Mike Tyson'a uyuşturucu kullanmak ve uyuşturucu aldıktan araba sürmek suçlarından 24 saat hapis cezası verildi.

Arizona'daki Mesa kentinde bulunan Maricopa bölge mahkemesi, kendisine yönelik suçlamaları eylül ayındaki duruşmasında kabul eden Tyson'ın uyuşturucu alıp araç kullanmaması için de 3 yıl boyunca gözetim altında tutulmasına karar verdi. Tyson ayrıca 360 saat kamu hizmetinde çalışacak.

Hukukçular, 41 yaşındaki Tyson'a verilecek en büyük cezanın 4 yıl 3 ay olabileceğini ifade ediyordu.

Ağır siklette bir dönem dünyanın bir numarası olan Amerikalı boksör Tyson, uyuşturucu kullanmak, bulundurmak ve uyuşturucu madde kullandıktan sonra arabayla 2 farklı suç işlemekten dolayı yargılanıyordu.

Tyson, 29 Aralık 2006'da Scottsdale'deki bir gece kulübünden çıkışının ardından polisler tarafından durdurulmuş ve yapılan kontrollerde uyuşturucu kullandığı, arka cebinde ve sigara paketinde kokain bulundurduğu ve aracıyla toplum huzurunu bozduğu gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

1986 yılında 20 yaşında Dünya ağır sıklette en genç şampiyon unvanını alarak tarihe geçen Mike Tyson, 1997 yılında Evander Holyfield ile yaptığı unvan maçında rakibinin kulağını ısırarak spor kamuoyunu uzun süre meşgul etmişti.