BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,98
ALTIN 2.442,38
HABER /  GÜNCEL

Dikkat yağmur sürecek!

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yeni yağış uyarısında bulundu.

Abone ol

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yarın yurdun güney ve iç kesimlerinde görülecek sağanak yağışların etkili olacağını bildirdi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün Marmara'nın Batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz Kıyılarında etkili olmak üzere yurt genelinde devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, yarın Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege dışında tüm yurtta sürecek.

Yağışlar yarın genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege'nin yüksekleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile doğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yarın, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında görülecek sağanak yağışlar etkili olacak. Rüzgar Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Kuzey Ege'de kuzeydoğu yönlerden (poyrazdan) kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Hava sıcaklığı, yağışla birlikte tüm yurtta 4 ila 6 derece azalacak.

Yağışlı hava çarşamba günü doğu bölgelerinde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Açıklamada ayrıca, yarın Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında etkili olacak sağanak yağışlar ile Marmara, batı Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ile kuzey Ege'de beklenen poyraz fırtınasının oluşturacağı olumsuzluklara karşı (sel, taşkın, su bakını, yıldırım düşmesi, kara ve deniz ulaşımında aksamalar gibi) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.