BIST 10.740
DOLAR 32,21
EURO 35,01
ALTIN 2.511,05
HABER /  SPOR

Beşiktaşta Bosque sancısı

Beşiktaş, tazminata mahkum olduğu Del Bosque konusunda girişimlerini sürdürüyor

Abone ol

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından, eski teknik direktörü ve yardımcılarına 6 milyon 706 bin 430 avro tazminat ödemeye mahkum olan Beşiktaş, bu konuda girişimlerini sürdürüyor.

Siyah-beyazlı kulübün avukatları ile İspanyol teknik adamın temsilcileri, FIFA nezdinde İsviçre'de bir araya gelirken, Beşiktaş'ın, bir yandan da gayriresmi yollardan anlaşma yolları aradığı öğrenildi.

İsviçre'nin Zürih kentinde gerçekleştirilen toplantıda, 5 kişiden oluşan FIFA kurulu, iki tarafın avukatlarını dinledikten sonra bir toplantı gerçekleştirdi. Görüşmeyle ilgili AA muhabirine bilgi veren Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, iki tarafın avukatlarının FIFA nezdinde bir araya geldiğini söyledi.

FIFA'nın iki tarafı da dinlediğini belirten Erdoğan, ''Kurul iki tarafı dinledikten sonra kendi arasında görüşmeye başladı. FIFA'nın kararını bekliyoruz, ancak alınacak karar da nihai olmayacak. Bu kararın da itirazları var. Haklı olduğumuz için bunun savaşını veriyoruz. Sonuna kadar işi götüreceğiz'' dedi. Bu arada, siyah-beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören de İsviçre'de bulunurken, Del Bosque ile anlaşma konusunda resmi olmayan yollardan görüşmeler yapıldığı öğrenildi.

KLEBERSON KONUSU

Beşiktaş, Del Bosque konusunda kararı beklerken, takımdan izinsiz ayrılan ve bu nedenle FIFA tarafından 3 milyon 180 bin avro ve 4 ay süreyle sportif faaliyetlerden men cezası alan Brezilyalı futbolcu Kleberson'nun, bu ceza konusunda CAS'a başvurduğu açıklandı.

Siyah-beyazlı kulübün asbaşkanı Levent Erdoğan, kulüplerin olduğu gibi futbolcuların da hakları bulunduğunu belirterek, ''Kleberson, aldığı cezaya karşılık CAS'a gitti. CAS bu konuda iki taraftan bilgiler istiyor. Bu da zaman alıyor. FIFA'nın aldığı bir karar var. Bu nedenle, bu konudaki yaptırım kolay. Kleberson'un avukatları buraya gelip bizimle görüşmüştü, ama kendileriyle uyuşamadık. Kleberson konusunda da kararı bekliyoruz'' şeklinde konuştu.