HABER /  GÜNCEL

Meteoroloji İstanbul için saat açıkladı hem kar hem fırtına geliyor

İSTANBUL yoğun kar yağışına hazırlanırken meteorolojiden saatlik hava durumu tahmini geldi, buna göre kentte önce fırtına sonra kar yağışı etkili olacak.

İSTANBUL için meteorolojiden kar ve fırtına uyarısı geçti. Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, Türkiye'nin Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceğini söyledi.

Fırtınadan sonra tipi geliyor : İstanbul'da bugün öğle saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ve fırtına etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, İstanbul'da beklenen hava durumuyla ilgili şunları söyledi:

"İstanbul'da bugün akşam saatlerinden itibaren yağmur şeklinde başlayacak yağışların akşam saatlerinden sonra Silivri ve Çatalca gibi batı ilçelerinden başlayarak tipi şeklinde karla karışık yağmur ve kar, cuma, cumartesi ve pazar günleri ise aralıklarla karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Aralıklarla görülecek kar yağışlarının; hafta başına kadar iç ve yüksek kesimlerde 5-15 santimetre, kıyı kesimlerde ise daha az olmak üzere örtü yapması tahmin ediliyor. Rüzgarın bugün akşam saatlerinden cuma günü öğle saatlerine kadar kuzey yönlerden fırtına şeklinde esmesi bekleniyor."

Saatlik hava durumu : İstanbul'un meteoroliden gelen saatlik hava durumu tahminine göre gece yarısına kadar yağmur ve fırtına etkili olacak.5 günlük İstanbul hava durumu: İstanbul'da kar cuma ve cumartesi günü etkili olacak. Meteorolojinin 5 günlük raporu şu şekilde:

ÖNCEKİ HABERLER
İHH'den 10 ülkeye 51 bin 380 Kur'an-ı Kerim
Türk hekimi Kudsi Öncü Migren'i bitirecek cihazı üretti
Kıdem tazminatı 2019 ne kadar oldu en düşük kaç para
İkizler burcunu 2019 yılında neler bekliyor? Hande Kazanova
Satın aldığı poşeti 'memnun kalmadım' diyerek iade etti
29 Ekim resmi tatil mi 2019 okullar kaç gün tatil olacak?
Yorumlar 4 yorum