BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Mersin'de gözyaşlarına boğuldu! Sözleri yürek burktu tek bir isteği var

İhlas Haber Ajansı

MERSİN'de 25 yaşındaki Zennure Çelik, 13 yaşındaki iken sevdiği adama kaçıp evlendi. 14 yaşında anne olan Çelik, 2 yıl sonra boşanınca geliri olmadığı için 2 çocuğu devlet korumasına alındı. Yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlatan Çelik, tek isteği çocuklarına kavuşmak olduğunu söyledi.

Abone ol

Hakkari'de henüz 13 yaşında iken ailesi, gönlünü kaptırdığı genç ile evlenmesine karşı çıkınca sevdiği adamla birlikte kaçarak Mersin'e yerleşen Zennure Çelik, kamyon şoförü kocası M.K. ile yuva kurdu. 14 yaşında henüz çocuk yaşta iken ilk çocuğunu kucağına alan Çelik, ondan 3 yıl sonra ikinci kez anne olmanın mutluluğunu yaşadı. Mersin'in merkez Akdeniz ilçesi Güneş Mahallesi'nde, kocası ve 2 çocuğu ile birlikte yaşayan Zennure Çelik'in bu mutluluğu uzun sürmedi.

Şiddetli geçimsizlik sonucu eşinden ayrılan genç kadın, uzun uğraşlar sonucu velayetini aldığı çocuklarıyla birlikte ortada kaldı. Hiçbir geliri olmadığı için 5 ve 8 yaşlarındaki iki çocuğu, çocuk esirgeme kurumuna yerleştirilerek devlet korumasına alındı. Bu süreçte hurda toplayarak yaşamını idame ettirmeye çalışan, parklarda yatıp kalkan genç kadın, belirli aralıklarla da çocuklarını görmeye devam etti.


Seyyar satıcılığa başladı
İki yıldır zor günler geçiren Çelik, Mersin Büyükşehir Belediyesinin projesi kapsamında 4 ay önce seyyar satıcılığa başladı. Kendisine tahsis edilen seyyar araç ile Atatürk Parkında çay ve simit satarak geçimini sağlayan Zennure Çelik'in devletin desteği ile geçici olarak barınma ihtiyacı da karşılandı. Çelik'in şimdi en büyük isteği çocuklarına kavuşabilmek.

Tek isteği evlatlarına kavuşabilmek
İki yıl önce eşinden ayrıldıktan sonra hiçbir geliri ve işi olmadığı için 2 çocuğunun devlet korumasına alındığını söyleyen Zennure Çelik, "İki yıldır evlat acısı çekiyorum. Ben çocuklarımı almak istiyorum ama gelirim olmadığı için alamıyorum. Belediye bana 4 ay önce bu seyyar arabayı verdi. İşim oldu, inşallah evimin de olmasını istiyorum. Çocuklarımı çok seviyorum. Eğer çocuklarımı alamazsam, onların evlatlık verileceğini söylüyorlar. Ben çocuklarımın evlatlık verilmesini istemiyorum" dedi.


Gözyaşı döktü
Ben çocuklarımı çok seviyorum" diyerek gözyaşı döken genç kadın, "İki yıldır Atatürk Parkında hurda topluyorum, çay satıyorum, çocuklarımı alamıyorum. Gidecek yerim yok, kalacak yerim de yok. Bir aydır devlet beni bir otele yerleştirdi, sahip çıktı. Ama ben çocuklarımı istiyorum. Çocuklarımın evlatlık verilmesini istemiyorum" şeklinde konuştu.

"Tek istediğim çocuklarıma kavuşmak"
Çocuklarıyla her görüştüğünde, 'Anne bizi ne zaman alacaksın' diye sorduklarını kaydeden Çelik, "Ben artık onlara yalan söylemek istemiyorum, ne olur bana yardımcı olun. Bir ev kurabilirsem çocuklarımı alabileceğim. Şu an bir iş sahibi oldum. Allah belediyeden razı olsun, bir iş yerimiz oldu. Ancak bir ev tutamıyorum, gücüm yetmiyor. Ama tabi bu iş, hurda toplamaktan daha iyi. Bana bir ev tutsalar, çalışıp kiramı öder, çocuklarıma da bakabilirim. Şu an tek istediğim çocuklarıma kavuşmak" diyerek hayırseverlerden de destek istedi.


"Kaçarak evlendiğim için aileme dönemiyorum"
13 yaşında kaçarak evlendiği için ailesinin yanına dönemediğini de söyleyen Çelik, "Ben kaçtığım için babam benim yüzümden ölmesin, millet babamla dalga geçmesin diye yanlarına gitmek istemiyorum. Hakkari'de yaşıyorlar. Hakkım yok babam benim yüzümden ölsün. Ben çocuklarıma hem babalık hem de analık yapabilirim. Allah'tan başka kimseye ihtiyacım yok." şeklinde ifade etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Altın daha da düşer mi? Altın fiyatları için iki uzmandan kritik uyarılar
Emir Berke Zincidi kaç yaşında boyu kaç santim Emir Berke Zincidi dizileri
Alaattin Çakıcı'nın Boğaziçi Üniversitesi rektörü Melih Bulu'ya çağrısı olay oldu
Abdullah Kiğılı'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a methiyeler! Ülkemizi 50 yıl ileriye götürdü
İYİ Parti fena karıştı! Aytun Çıray 'başdanışman' oldu 'İnceden bir satış var ama...'
Uğurcan Çakır'a İngiltere Premier Lig'den 2 talip!
İstanbul'da sevgili çiftten “Çiftlik Bank” tarzı vurgun! 50 milyon lira dolandırdılar
Rusya'ya giden ilk blok ihracat treni Moskova'da seferini tamamladı
Emir Berke Zincidi babası annesi kimdir ne iş yapıyor?
Erol Bulut'a gelen kağıdın sırrı ortaya çıktı! İşin aslı bakın neymiş
Yorumlar 1 yorum