BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  POLİTİKA

Menzilciler İçişleri Bakanlığında kadrolaşıyor iddiasına Süleyman Soylu'dan yanıt

Anadolu Ajansı

Menzilcilerin İçişleri Bakanlığında kadrolaştığı iddiası geçen günlerde bazı medya organlarında yer almıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya dair bir açıklama yaptı ve "Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım" dedi. Soylu'nun yanıtın duyan CHP'li Ali Öztunç ise ''ne mutlu size'' dedi.

Abone ol

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2020 yılı bütçelerinin görüşmeleri sürüyor.Bütçeler üzerinde söz alan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, "İçişleri Bakanlığı bir dönem meğerse FETÖ kuşatmasındaymış. Verdiğiniz rakamlara göre, 38 bin 806 kişi ihraç edilmiş. 5 bin 935 kişiyse görevden uzaklaştırılmış." diye konuştu.

Bakanlığımızda herhangi bir tarikat cemaat yoktur

"Menzilcilerin, İçişleri Bakanlığında kadrolaştığı, atama ve tayin yaptırdığı" yönünde dedikodular olduğunu söyleyen Öztunç, "İçişleri Bakanı olarak gönül rahatlığıyla 'Bakanlığımızda herhangi bir tarikat, cemaat yoktur.' diyebilir misiniz?" diye sordu.

Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım

Bunun üzerine İçişleri Bakanı Soylu, Öztunç'a, "Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım." karşılığını verdi.Kurumların yıpratılmaması uyarısında bulunan Soylu, "Beni yıpratın, istediğiniz eleştirileri yapın ama kurumlarımızı yıpratmayın. Yanlış yapıyoruz. Böyle bir şey söz konusu değil." dedi.

Birilerinin çanağına su taşıyorsunuz

Bütün eleştirileri dinlediğini belirten Soylu, "İstediğiniz eleştiriyi yapın, dinliyorum ama birilerinin çanağına su taşıyorsunuz. Kimin çanağına su taşıdığınızı ben biliyorum ama siz bilmiyorsunuz. İyi niyetli olabilirsiniz ama bir hatırlatmada bulunayım, operasyona gelmeyin. Birileri kurumlarımız üzerinden yeni bir operasyon yapmak istiyor. Buna gelmeyin." diye konuştu.

Olmayacak diyebiliyorsanız ne mutlu size

Kendisinin, "İçişleri Bakanı Soylu'yu yıpratma gibi bir derdi olmadığını" söyleyen Öztunç, "İddialar var, sizin de bunu cevaplama şansınız olabilir. Gerçekten 'İçişleri Bakanlığında hiçbir cemaat, tarikat artık yok, olmayacak.' diyebiliyorsanız ne mutlu size. Bunun için inanın bir milletvekili olarak sizin kadar mutlu olurum." ifadelerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Doktor ve hemşirelerden acil serviste köpük partisi! Seks iddialarıyla çalkalanmıştı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Avrupa’ya on ayda yaklaşık 10 bin 632 ton iç fındık ihraç edildi
Pochettino'nun tazminatı Mourinho'yu solladı
Başörtülü vekile 'haddini bildirin' diyen CHP'li Engin Özkoç'tan Erdoğan'a yanıt
Osman Gazi kimdir bilinmeyen eşleri ve çocukları kimdir?
Almanya Başbakanı Angela Merkel Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'yi kabul etti
Sokağa çıkma kısıtlaması ne zaman başlıyor saati kaç?
Yorumlar 24 yorum