HABER /  GÜNCEL

Sunucu Mehtap Koç kanseri yendi! Yaptığı hareketle alkış topladı

Demirören Haber Ajansı

DENİZLİ'deki TV kanalında sunuculuk yapan Mehtap Koç, gırtlak kanserini yendikten sonra programa peruksuz çıktı. "Bir kadın saçtan ibaret değildir" ifadelerini kullanan Koç, büyük alkış topladı.

16 yıldır televizyon sunuculuğu yapan Mehtap Koç (35), kanser hakkında farkındalık yaratmak amacıyla canlı yayına peruksuz çıktı. 

Mehtap Koç'a, 4 ay önce gırtlak kanseri teşhisi konuldu. Tedavisine başlanan ve kemoterapi alan Koç'un saçları da dökülmeye başladı. Hastalığıyla mücadele eden, aynı zamanda da mesleğini sürdüren 1 çocuk annesi Koç, sunuculuğunu üstlendiği programlara ise perukla çıkmaya başladı.

Programa peruk takmadan çıktı

Her sabah iş yerine gelen ve yayın öncesi makyajını yapıp programa çıkan Koç, hastalığı için farkındalık yaratmak amacıyla önceki gün sunduğu 'Haftanın manşeti' isimli programa peruksuz çıktı. Kısa saçıyla seyircilerin karşısına geçen Koç, izleyicilere kanser hastalığına karşı mücadele etmenin yollarını anlattı. Öz güveniyle örnek olan Koç, izleyicilerden çok sayıda tebrik mesajı aldı.

"Bir kadın saçtan ibaret değildir"

Yaşadığı zorlu hastalık sürecini atlattığını ve kanseri yenmeyi başardığını belirten Koç, şunları anlattı:  4 ay önce hastalığım yüzünden saçlarım döküldü. Yaptığım programları peruk takarak sunmaya başladım. Bir kadın saçtan ibaret değildir. Ben bu düşünceyle bu hastalık için farkındalık yaratmak istedim. Seyircilerim benim ailem. İzleyicilerimin karşısına olduğum gibi çıkmak istedim. Bundan sonra yine programlarıma peruksuz çıkacağım. Peruksuz program yaptıktan sonra çok sayıda destek mesajı aldım. Kısa saçın bana çok yakıştığını söyleyenler de oldu.

'Sosyal hayattan kopmayın' mesajı

Kanser hastalığına yakalananların sosyal hayattan kopmaması gerektiğini vurgulayan Koç, "Aile, iş ve sosyal hayattan kopmamak özellikle kanser hastalığında çok önemli. Sağlık sorunu ne olursa olsun, kadınlar her zaman güçlü olduğunun farkında olmalı" diye konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Doktor ve hemşirelerden acil serviste köpük partisi! Seks iddialarıyla çalkalanmıştı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Başörtülü vekile 'haddini bildirin' diyen CHP'li Engin Özkoç'tan Erdoğan'a yanıt
Osman Gazi kimdir bilinmeyen eşleri ve çocukları kimdir?
Almanya Başbakanı Angela Merkel Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'yi kabul etti
EYT nedir EYT kimleri kapsar 20 Kasım haberleri 2019
100 milyon TL değerindeki eroinle yakalandılar! Mahkemede birbirlerine düştüler
Af haberleri son gelişmeler 26 Ocak yeni af haberleri
Yorumlar 1 yorum