BIST 8.026
DOLAR 28,91
EURO 31,44
ALTIN 1.924,11
HABER /  GÜNCEL

Medine bebek yardım bekliyor

Doğuştan kalbinde delik olan Medine bebek için ailesi çaresiz...

Abone ol

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi'nde seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlayan 53 yaşındaki Mehmet Akgün'ün 5 çocuğundan en küçükleri olan 2.5 aylık Medine, doğumunun ardından rahatsızlandı.

 Akgün çiftinin Alaplı Devlet Hastanesi'ne götürdüğü Medine, daha sonra Zonguldak Karelmas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yapılan tetkiklerde Medine Akgün'ün kalbinde 2 delik, karaciğer ve dalağında büyüme tespit edildi.

Yeşil kart ile kızını Çapa Tıp Fakültesi, Şişli Etfal, Haseki ve Siyami Ersek Hastaneleri’nde tedavi ettirdiğini ancak, sağlığına kavuşabilmesi için en az 3 ameliyat geçirmesi gerektiğini belirten Mehmet Akgün, şöyle dedi:

“Kızımın sadece kalp ameliyatı için 50 bin YTL'ye yakın para gerekiyor. Bu parayı benim karşılamam mümkün değil. Kalp ameliyatının ardından ciğer ve dalak büyümesinin önlenmesi için de ameliyat olması gerekiyor. Uzun bir tedavi süreci var. Bütün bunlar için param yok. 5 çocuğum var. Ev kirasını zor ödüyorum. Kızımın sağlığına kavuşması için hayırseverlerin yardımını bekliyorum.”