BIST 9.722
DOLAR 32,57
EURO 34,98
ALTIN 2.427,56
HABER /  POLİTİKA

Vekiller mazbatalarını alıyor

CHP'den milletvekili seçilen Ahmet Tan, mazbatasını aldı.

Abone ol

CHP'den milletvekili seçilen Ahmet Tan, İstanbul İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı.

Tan, mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarının ''hayırlı olsun'' dilekleri üzerine yaptığı açıklamada, kendisinin üçüncü kez mazbata aldığını ifade ederek, polis adliye muhabiri olarak görev yaptığı adliyenin de yabancısı olmadığını söyledi. Ahmet Tan, ''Milletvekili olmak, büyük vebal. Temsilde adaleti sağlamak için her şeyi yapacağım. Her 2 kişiden birini temsil edeceğim. Vatandaşın gerçek gündemi yoksulluk ve çaresizlik. Milletimiz çaresizlikten bir dönem daha AK Parti'ye avans verdi. Çünkü, öbür tarafta büyük bir çaresi olamayacağını belki düşündü. O yüzden kendini riske atmak istemedi. Bu çaresizlere derman sunmak için yapılacak her hareketin içinde olacağım'' dedi.

CHP'den ne zaman ayrılmayı düşündüğünün sorulması üzerine Tan, ''Bu işin acelesi yok. Çünkü Türkiye'nin gündeminde Meclis Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Sayın Başbakan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde uzlaşma arayacağını bildirdi. Bu görüşünü samimiyetle desteklemek bakımından bir süre daha CHP'de birlikte olmak gerekiyor'' diye konuştu.

Seçim sonucunu saygıyla karşılamak gerektiğini belirten Tan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifa etmeyeceğini açıklamasına ilişkin soruya karşılık, ''Genel başkan açıklamaları hakkında görüş açıklamayacak kadar akıllı siyasetçiyim'' dedi.

DSP olarak seçimdeki etkilerinin ne olduğunun sorulması üzerine Tan, o yönde bir araştırma yapılmadan DSP'nin ne kadar etkili olduğunu bilme imkanı olmadığını söyledi.