BIST 1.414
DOLAR 8,72
EURO 10,39
ALTIN 497,33
HABER /  POLİTİKA

Mansur Yavaş rektör Melih Bulu'ya istifa mektubu yazmasıyla ilgili eleştirilere yanıt

Anadolu Ajansı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'ya istifa mektubu yazmasıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Yavaş, olayların Ankara'ya sıçramasıyla bu açıklamayı yaptığını söyledi.

Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi şubat ayı birinci birleşimi yapıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında Belediye Konferans Salonu'nda sosyal mesafe kuralı gözetilerek gerçekleştirilen ve belediyenin sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanan toplantıda, çeşitli konularda verilen soru önergelerinin okunmasının ardından gündeme geçildi.

Yavaş'ın oylamaya sunduğu gündemdeki komisyon raporları oy birliğiyle kabul edilirken, Başkanlık yazıları da görüşülmek üzere ilgili komisyonlara sevk edildi.

Boğaziçi açıklaması

Gündem dışı konuşmak için söz alan AK Parti Sincan Belediye Meclis Üyesi Nihat Yalçın, cevaplaması talebiyle Başkan Yavaş'a sorularını iletti.

Yalçın'ın "Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylar nedeniyle Yavaş'ın Rektör Melih Bulu'ya yazdığı mektupla genel siyasete karıştığını" ifade etmesi üzerine Yavaş, olayların Ankara'ya sıçramasıyla bu açıklamayı yaptığını belirtti.

Siyasi hiçbir davranışın içinde olmayacağını dile getiren Yavaş, "Ankara'ya, herkese ayrım yapmadan eşit bir şekilde hizmet etmekten başka bir gayretim yok." diye konuştu.

Kabe'ye yapılan saygısızlığı da asla kabul etmeyeceklerini belirten Yavaş, "CHP Genel Başkanı dahil herkes onu eleştirmiştir." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
En dar ev satışa çıktı! Fiyatını duyan inanamadı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
2020’de 1 milyon 91 bin 143 bebek dünyaya geldi! İşte en çok tercih edilen isimler
Murat Evler kaç yaşında İpek Tanrıyar'ın eşi ne iş yapıyor?
Adana'da birlikte olma teklifinde bulundu! Hayatlarının şokunu yaşattı
Sigara akciğere kızgın bir iğnenin batması gibi zarar veriyor
Karabağ'da ateşkesten bu yana 14 Azerbaycanlı öldü
Nur Ertürk evlilikleri kaç kere evlendi ilk eşi kimdir?
Whatsapp'tan yeni özellik! Bu değişiklikle beraber...
Luis Suarez, Ronaldo'nun rekorunu kırdı
Yorumlar 3 yorum