BIST 1.524
DOLAR 7,45
EURO 9,02
ALTIN 436,36
HABER /  EĞİTİM

LGS’ye girecek öğrencilere tavsiyeler

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, “Öğrenciler uzaktan eğitimlerine düzenli katılım sağlamaya devam etmeli. Gerçek saat ve sürede deneme sınavları çözülmeli” dedi.

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi sınavlarda değişikliğin söz konusu olmadığını, öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu tutulacağını bildirdi. 

Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan adaylar için geri sayım sürüyor. Sınavlara hazırlanan öğrencilere tavsiyelerde bulunan İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, “EBA’da 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencileri için açılmış olan sınavlara hazırlık derslerini takip edin. EBA’da yayınlanmış örnek sorularla, Milli Eğitim’in yayınladığı örnek soruları çözmeyi unutmayın. Çeşitli soru kitaplarından ve online platformlardan yararlanın. Yapamadığınız soruları online olarak sorun. Konuları ve soruları pas geçmeyin” dedi.

“Bol kitap okuyun”

Öğrencilerin uzaktan eğitimlerine düzenli katılım sağlamaya devam etmesi konusuna vurgu yapan Gayretli, “Gerçek saat ve sürede deneme sınavları çözülmeli. Çözülemeyen sorularla ilgili öğretmenlerden mutlaka destek alınmalı ve mutlaka bol kitap okunmalı” diye konuştu.

“Ne zaman dinleneceğinizi belirleyin”

Sınavda sorumlu olunacak derslerle ilgili tekrar programı oluşturulması gerektiğine değinen Gayretli, “Ne zaman çalışıp ne zaman dinleneceğinizi belirleyin. Eksik olduğunuz derslere programınızda daha çok zaman ayırın ve tüm müfredattan sorumlu olacağınızı unutmayın” ifadelerini kullandı.
Tüm müfredattan sorumlu olmanın öğrencilerin stres düzeyini artırabileceğini de söyleyen Gayretli, “Başarı, emek ve çalışma disiplini ile birlikte gelir. Sınav kaygınızı en düşük seviyede tutun” diyerek sözlerini tamamladı.

lgs
ÖNCEKİ HABERLER
Yıldırım operasyonlarında 148 terörist etkisiz hale getirildi
Bugün camiler açık mı cuma namazı kılınacak mı Diyanet haberi
Belediye Başkanı Münür Şahin'den koronavirüs uyarısı: Maskelerinizi yüzünüze bantlardınız
Ankara'da ihale çetesine operasyon! 24 gözaltı
Bursa'da PTT şubesinde silahlı soygun! Şüpheliler her yerde aranıyor
Covid-19’a yakalanan belediye başkanı evinin balkonundan seslendi: İnsan kontrolünü kaybediyor
Sultanbeyli’deki 2 alışveriş merkezinde zorunlu HES kodu uygulaması başladı
Sisi kimdir kaç yaşında gerçek ismi Seyhan Soylu en milliyetçi travesti
Malatya ve Adıyaman'da vakalar arttı! Karantina kararı geldi
15 tatil ne zaman 2021 sayaç kaç gün kaldı?
Yorumlar