BIST 1.538
DOLAR 7,43
EURO 8,95
ALTIN 410,43
HABER /  YEREL

Covid-19’a yakalanan belediye başkanı evinin balkonundan seslendi: İnsan kontrolünü kaybediyor

BURSA’nın İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle karantinada bulunduğu ikametinin balkonundan vatandaşları uyardı. Taban, “Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edin. Bu hastalıktan korkun, kolay geçmiyor, yüksek ateş rahatsız edici" dedi.

Abone ol

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın, geçen hafta yaptırdığı Covid-19 testi, pozitif çıktı. Hastanedeki işlemleri tamamlanan Başkan Taban, eşiyle birlikte evinde kendisini izole etti.

Tedavisi devam eden Taban, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) evinin balkonundan açıklamalarda bulundu. Taban, sağlık durumunun geçen bir hafta içerisinde iyiye gittiğini belirterek, İnegöllü vatandaşları da evinin balkonundan uyararak, “Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalısınız” şeklinde konuştu.

Rahatsız edici bir hastalık

Tedavi sürecinin, kolay olmadığını belirten Taban, "Sağlıkçıların karşısına bu şekilde çıkmak beni üzdü. Bugüne kadar hep 'dikkat edin' diyen tarafta olduk. Ne yazık ki biz de bugün bu rahatsızlığa yakalandık. Genel sağlık durumumuz iyi. Daha kolay geçeceğini düşünmüştüm ama beklediğim kadar da çabuk geçmedi. Yüksek ateş rahatsız edici boyutta ve hırpalayıcı. Bundan dolayı 2-3 gün boyunca neredeyse hiç başımı kaldıramadım. Allah, tüm hastalara acil şifalar versin. Rahatsız edici bir hastalık" dedi.

"İnsan kontrolünü kaybediyor"

Kullandığı ilaçlar sayesinde durumunun iyiye gittiğini kaydeden Taban, "Yüksek ateşle beraber kontrolünüzü kaybettiğiniz için kendi bakımınızı yapamıyorsunuz. Tedavi için aldığımız ilaçların bu dönemde çok faydası olduğunu düşünüyorum. Doktorların tavsiyesine uygun ilaçlarımızı kullandık. Takviye ilaçlarla da ateşi düşürmek için mücadele verdik” diye konuştu.

"Bu hastalıktan korkun"

İnegöl'ün mobilya ve sanayi sektöründen kaynaklı kalabalık bir nüfusa sahip olduğunu bu sebeple koronavirüsün yayılma hızının arttığını belirten Taban, “Şehir çok hareketli. İnegöl’e her gün ülke içinden ve dışından yeni insanlar, misafirler, ticaret erbapları giriş çıkış yapar. Sürecin yaygın olduğu bu dönemde vakaların da arttığını görüyoruz. Kış aylarının gelmesiyle birlikte gribal enfeksiyonlar ile korona hastalığı belirtilerinin benzer olması, artışı etkilemiştir. Hükümetimizin almış olduğu önlemlerle birlikte normalleşme süreci yaşanacaktır. Koronavirüsü tecrübe etmiş birisi olarak söylüyorum ‘Herkes bu hastalıktan korksun. Ben evimde bu kadar yaşadım. Hastanelerde yoğun bakımdaki hastaların durumu daha da kötüdür. Allah yardımcıları olsun" dedi.

"Bu işi hafife almayın"

İnegöl halkını, evinin balkonundan uyaran Taban, "Bu hastalığı, önleyecek çözümlere her birey uyarsa sorun zamanla azalacaktır. Kısıtlamalardan dolayı ekonomik anlamda etkilenen sektörlerin olduğunu görüyoruz. Hayatı sağlıklı bir şekilde yaşayabilmek adına bu tedbirler alınıyor. Her bireyin, kendi başına alabileceği önlemler çok önemli. İnegöllü vatandaşlarımıza uyarım; çok dikkatli olsunlar, işi hafife almasınlar. Kişisel olarak bütün önlemlere uymama rağmen yoğun bir hayat yaşadığım için bu hastalığa yakalandım. Bu yüzden basit gibi görünen ama son derece zor bir mücadelenin içindeyiz. Tüm vatandaşlarımızın, dikkatli olmasını, tedbirlere uymasını rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Sultanbeyli’deki 2 alışveriş merkezinde zorunlu HES kodu uygulaması başladı
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Sisi kimdir kaç yaşında gerçek ismi Seyhan Soylu en milliyetçi travesti
15 tatil ne zaman 2021 sayaç kaç gün kaldı?
Merkez Bankası'ndan enflasyon değerlendirmesi
Mersin'de tek suçu kocasını işe sokmak istemesiydi! Akılalmaz tuzağın kurbanı oldu
OPEC+ anlaşmasıyla birlikte petrol 49 doları aştı
İsrail 13 yıldır Küresel Silahlanma Endeksi’ndeki birinciliğini korudu
Haftasonu yasakları neler nereler açık olacak tam liste
Diyanet'ten 'Cuma namazı' fetvası: Koronavirüs salgını farz olmaktan düşürdü
Yorumlar