BIST 1.210
DOLAR 7,90
EURO 9,32
ALTIN 483,96
HABER /  GÜNCEL

KPSS ortaöğretim sınavı kaç dakika ne zaman bitiyor-bitiş saati?

KPSS ortaöğretim sınavı bugün saat 10.00'da belirlenen sınav merkezlerinde ÖSYM tarafından uygulanacak. Peki KPSS ortaöğretim sınavı kaç dakika sürüyor, saat kaçta bitecek sınav bitiş saati kaç araştırmaları da başladı. KPSS ortaöğretim sınavı 2 saat 10 dakika sürecek yani 12.15'te sınav sınav erecek.

Abone ol

KPSS ortaöğretim sınavı bugün 3 milyon kişinin katılımıyla ÖSYM tarafından gerçekleşecek. KPSS sınav yerini ve sınav giriş belgesini alan adaylar KPSS ortaöğretim sınavına 10.00'da girecek. 15 dakika şartının olacağı sınav toplam 2 saat 10 dakika sürecek. Saat 10’da başlayacak olan KPSS lise sınavı saat kaçta bitecek? KPSS ortaöğretim sınavının soru ve cevapları saat kaçta yayınlanacak?

KPSS LİSE SINAVI SAAT KAÇTA BİTECEK: Sınav saat 10:00’da başlayacak. Saat 10:00’dan sonra kimse sınav binalarına alınmayacaktır. Bu nedenle tüm adayların en az 1 saat önceden sınav binasında bulunması uygun olacaktır. KPSS Ortaöğretim sınavı, 7 Ekim Pazar günü saat 10.15’te başlayacak. Sınav süresi 130 dakika (2 saat 10 dakika) olacak. Sınav süresinin ilk 100 dakikası (1 saat 40 dakika) ve sınavın son 15 dakikası salondan çıkmak yasak olacak. KPSS saat 12:25’te bitmiş olacak.

DİKKAT SINAVINIZ İPTAL OLABİLİR: Sınav esnasında çok kısa bir süreliğine bile olsa (tuvalete gitmek dahil) salonu terketmek yasak olacak. Sınavın iptal olmasını göze alarak tuvalete giden adayın sınavı iptal olacak ve yukarıda bahsi geçen süreler dahilinde bina içerisinde tutulacaktır.

EHLİYET İLE GİRİŞ YASAK: Nüfus cüzdanında TC numarası, soğuk damga veya fotoğraf olmayanların nüfus müdürlüklerinden cüzdanlarını değiştirmesi gerekmektedir. 7 Ekim Pazar günü itibariyle il ve ilçe nüfus müdürlükleri saat 7:00’den saat 10:00’a kadar açık olacaktır. Bu sorunu adayların sabah 07:00’de il/ilçe nüfus müdürlüğüne gitmesi yararlı olacaktır.

KPSS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK: KPSS sınav soru ve cevaplarının önümüzdeki hafta ortasında ÖSYM tarafından yayınlanması bekleniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
'Suudi gazeteci konsoloslukta öldürüldü' iddiasına ABD'den sert tepki
Cemal Kaşıkçı kimdir öldürüldü mü Reuters'tan bomba iddia
3600 ek gösterge hizmet yılına göre yeni zamlı emekli maaşları
Bekçi yazılı sınavı hangi illerde yapılacak 10 il listesi
Mustafa Sarıgül kararını açıkladı! Bakın nereden aday oldu?
Hava durumu Bolu sağanak bastırdı saatlik son rapor geldi
Yorumlar