BIST 1.339
DOLAR 7,96
EURO 9,46
ALTIN 462,65
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Komünist başkan 'Dersim ismi' konusunda geri adım atmadı Bahçeli çok sert göstermişti

Türkiye Komünist Partisi'nden Mehmet Fatih Maçoğlu'nun belediye başkanı olduğu Tunceli Belediyesi Meclisi, 'Tunceli' yazan belediye tabelasının 'Dersim' olarak değiştirilmesine karar verdi. Söz konusu isim değişikliği geçtiğimiz günlerde gündeme gelmiş, MHP lideri Bahçeli çok sert tepki göstermişti.

Abone ol

Kamuoyunda komünist başkan olarak bilinen Mehmet Fatih Maçoğlu'nun belediye başkanı olduğu Tunceli Belediyesi dikkat çeken bir kararla belediye tabelasının 'Dersim' olarak değiştirilmesi için harekete geçti.

Oy çokluğuyla kabul edildi

Kararlar arasında belediye hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı 'Tunceli' ibaresinin değiştirilerek, yerine 'Dersim' ibaresinin yazılması oy çokluğu ile kabul edildi.

Kararda, "Belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı ‘Tunceli’ ibaresinin değiştirilerek yerine, ‘Dersim’ ibaresinin yazılması görüşülmesi sonucunda: Kentimizin kültürünü, tarihini ve inanç biçimini yaşatmak adına, belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı ‘Tunceli’ ibaresinin değiştirilerek, yerine ‘Dersim’ ibaresinin yazılması oy çokluğu ile kabul edildi" denildi.

'Bahçeli çok sert tepki göstermişti'

MHP lideri Devlet Bahçeli, söz konusu isim değişikliği ile ilgili ''TKP'den Tunceli Belediye başkanı olan şahsın Dersim dayatmasına hoş görü gösteremeyiz. Komünist şarlatanlığa göz mü yumalım? Tunceli, Dersim olsunu kabul mü edelim?'' demişti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Binali Yıldırım’a destek için Gümüşhane'den İstanbul'a gidecekler Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Savcı Mehmet Selim Kiraz davasında rekor ceza talebi
Microsoft Huawei’yi alışveriş listesinden çıkardı
Trabzonspor'da Epureanu harekatı
Hacamat noktaları nereler? Teşhisten Tedaviye Hacamat kitabında
TBMM'ye girmeyen çalışan 2 DHKP-C'li hakkında karar verildi
Devrim Parscan dizileri ve filmleri hangisi Devrim Parscan biyografisi
Yorumlar 29 yorum