BIST 10.471
DOLAR 32,52
EURO 34,99
ALTIN 2.434,53
HABER /  GÜNCEL

Koç'un veliahtı en gizemli isim Ömer Koç kimdir?

Mustafa Koç'un ölümünün ardından gözler veliaht kardeşlere döndü. En çok merak edilen Ömer Koç. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Ömer Mehmet Koç kimdir?

Abone ol

Mustafa Koç'un zamansız ölümüyle birlikte Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğu da boşaldı. Mustafa Koç'tan boşalan bu koltuğun şimdi 2 adayı var.

Birini Türk kamuoyu, özellikle de Fenerbahçeliler yakından tanıyor. Bu isim Ali Koç.

1967 doğumlu olan Ali Koç, (tam ismi Ali Yıldırım Koç) Rahmi Koç'un en küçük oğlu. Ali Koç, Koç ailesi içinde kamuoyunda ismi en çok anılan kişi. Ancak bir de ailenin medya ve kamuoyundan uzak olan bir ismi var. O isim de Ömer Koç...

KOÇ YÖNETİM KURULU BAŞKANI KİM OLACAK?

54 yaşında olan Ömer Koç, yaş itibariyle Koç imparatorluğunun başına en yakın isim olarak görülüyor. Zaten şu anda hali hazırdaki görevi de Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği. Türk Eğitim Vakfı Başkanı da olan Ömer Koç, müstakbel yönetim kurulu başkanı olarak görülüyor.

KOÇ AİLESİNİN ESRARENGİZ İSMİ ÖMER KOÇ KİMDİR?

Ömer Koç 1962 doğumlu. Sıralamada Mustafa Koç'tan sonra geliyor. Tam ismi Ömer Mehmet Koç.

 Türk medyasından ve kamuoyundan uzak durmayı seçen Ömer Koç, Londra'da yaşıyor. Özel uçak ve helikopter dışında araç kullanmaktan hoşlanmayan Ömer Koç, medyaya özel hayatıyla da yansımıyor.

MÜKEMMEL OSMANLICA BİLİYOR

Ömer Koç'u diğer kardeşlerindenn ayıran yönü sanata olan merakı. Osmanlı dönemine düşkün olan Ömer Koç, bu uğurda yıllarca Osmanlıca dersi almış ve ana dili gibi hakim olmuş.

OSMANLI KOLEKSİYONU DİLLERE DESTAN

Ömer mehmet koç kimdir, ömer koç londra evi, ömer koç evli mi çocuklarıYılın büyük kısmını Londra'daki evinde geçiren Ömer Koç, sanata düşkünlüğü ve müthiş Osmanlı koleksiyonu ile biliniyor. Dünyanın en önemli koleksiyonerleri arasında gösterilen Ömer Koç'un bu tutkusu çocukluğuna dayanıyor. Koç'un en önemli koleksiyonu ise Osmanlı dönemi üzerine. Fotoğraflar, tablolar, imzalar ve haritalar da toplayan Ömer Koç, bu eserlerini koyacak yer bulamayınca Salacak'ta ofis olarak kullandığı yalısını sadece kişisel orijinal kitap koleksiyonuna ayırmıştı.

Dünyanın en büyük İznik tabak ve obje koleksiyonuna da sahip olan Ömer Koç, bu konuda çok bilgi sahibi.

LONDRA'DAKİ EVİ SERVET DEĞERİNDE ESERLERLE DOLU

Ömer Koç'un Londra'daki evi servet değerinde ve paha biçilemez koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Koç, bu özel koleksiyonları korumak için evine özel bir şifreleme sistemi kurdurmuş. Her odasına parmak iziyle girilen Ömer Koç evinde, 'güvenlik' konusunda oldukça hassas.