BIST 8.087
DOLAR 28,91
EURO 31,36
ALTIN 1.887,63
HABER /  MAGAZİN

Ünlü oyuncudan petrol isyanı! Bu açgözlülük artık yeter

Başrülünü oynadığı ve 12 dalda Oscar ödüllerine aday gösterilen Revenant filmiyle bugünlerde gündemde olan ünlü ouuncu Leanardo Di Caprio petrol endüstrisinin açgözlülüğüne isyan etti.

Abone ol

Ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio, "Geleceğimiz için petrol endüstrisinin açgözlülüğüne daha fazla göz yumamayız. Artık yeter!.." diye konuştu.

İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu kapsamında verilen Kristal Ödülleri sahiplerini buldu.

ÜNLÜ OYUNCU İSYAN ETTİ

Bu yıl 22.si verilen ödüle ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio, sanatçı Olafur Eliasson, müzisyen will.i.am ve oyuncu Yeo Chen layık görüldü.Çevre ve iklim değişikliği üzerine yaptığı çalışmalar nedeniyle ödüllendirilen Leonardo Leonardo DiCaprio, yaptığı konuşmada şunları söyledi.

DAHA FAZLA GÖZ YUMAMAYIZ ARTIK YETER

Geleceğimiz için petrol endüstrisinin açgözlülüğüne daha fazla göz yumamayız. Artık yeter!.. Dünya bundan daha iyisini biliyor, bizler daha iyisini biliyoruz.

ZAFERE UZUN BİR YOLUMUZ VAR

Geçen ay dünya liderleri Paris'te karbon emisyonuyla ilgili tarihi bir anlaşmaya imza attılar. Bu daha ilk aşama ama geleceğimiz için verdiğimiz kavgada zafere uzun bir yolumuz var. Bu süreçte değişim için gereken bağlılığa ve beceriye sahip olmalıyız.

NESLİ TÜKENEN CANLILAR İÇİN ÇALIŞTI

Ünlü sanatçı, 1988'de kurduğu Leonardo DiCaprio Vakfı'nda nesli tükenen canlılar ve iklim değişikliği konularında çalışmış, Birleşmiş Milletler'le yaptığı projelerle çevreyi tüm canlılar için daha yaşanabilir hale getirmeyi hedefleyen görevlerde yer almıştı.