BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  GÜNCEL

Mustafa Koç kimdir karısı ve çocukları

Mustafa Koç ve karısı Caroline Koç kimdir? Rahmi Koç'un en büyük oğlu Mustafa Koç geride kızları Aylin ve Esra Koç 'u bıraktı. Peki Mustafa Koç'un eşi ve kızları kimdir nasıl bir hayatları vardı. Instagram hesabından yansıyanlar.

Abone ol

Mustafa Koç 56 yaşında vakitsiz ölümüyle hayata veda ederken geride karısı Caroline Koç ve kızları Aylin ile Esra Koç'u bıraktı. Rahmi Koç'un 3 oğlundan en büyüğü olan Mustafa Koç kimdir nasıl bir insandı? 

Peki Mustafa Koç'un kaç çocuğu vardı ve karısı kimdir? Mustafa Koç ve kızları Aylin Koç ile Esra Koç'a dair merak edilen bilgiler ile instagram hesabından yansıyanlar bu haberde.

MUSTAFA KOÇ KİMDİR ÇOCUKLARI VE KARISI

Mustafa Koç öldü mü, son sağlık durumu nasıl sorularının cevabını Mustafa Koç'un doktoru verdi. Kalp krizi geçiren Koç, hayatını kaybetti.

Mustafa Koç'un ölümünün ardından gözler eşi Caroline Koç'a çevrildi. Mustafa Koç ile çok genç yaşta tanışan ve ona aşık olan İzmirli eşi Caroline Giraud, hayatını değiştiren evlilik kararını 21 yaşında vermiş.

'Karşılaşmalar' adlı kitabını tanıttığı röportajında ise eşi Mustafa Koç hakkında şunları söylemişti...

“Fotoğrafçıların dünyayı deneyimleme ve onunla etkileşime girme biçimleri ilginçtir. Kendileriyle ilgili çok şey anlatır.

Mustafa'yı olağan rutini dışında, bu özgür ortamda, sadece ışığı, kompozisyonu, açıyı, gökyüzünü, arka planı ve vahşi hayatı fotoğraflamak için en iyi konumu düşünürken izlemek çok ilginçti.

 Fotoğraf fotoğraftan ibaret değildir ve bireyler olarak ne kadar zengin ve karmaşık olduğumuzla ilgilidir. Her şey bundan sonra gelir. Bu dinamik iletişim biçimini cesur ve gözüpek bir şekilde kullanan Mustafa, Afrika denen çok özel toprakların en güzel anlarından bazılarını kayda geçirdi. Onu olağan rutini dışında, bu özgür ortamda, sadece ışığı, kompozisyonu, açıyı, gökyüzünü, arka planı ve vahşi hayatı fotoğraflamak için en iyi konumu düşünürken izlemek çok ilginçti. Öğrenmeye devam etmekte çok istekliydi ve sonunda bu kitapla birlikte, deneyimlerini arkadaşlarıyla, daha geniş kitlelerle daha zengin ve anlamlı bir biçimde paylaşma fırsatını buluyor.”

Bunlar Caroline Koç’un, eşi Mustafa Koç’un kitabının önsözünde yer alan ifadeleri.

Caroline Giraud'un hayatını aşağıdaki haberden okuyabilirsiniz...

 Mustafa Koç, 1960 yılında Ankara’da doğan Mustafa Koç, Koç Ailesi’nin 3. Kuşak üyesi ve Rahmi M. Koç‘un en büyük oğludur. Kardeşleri Ömer Mehmet Koç (1962) ve Ali Yıldırım Koç (1967)’tur.

1980 yılında İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz’u bitirdikten sonra ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur.

Caroline Giraud ile evli olup iki kız çocuğu (Esra ve Aylin) babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür. 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır.


Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi olan Koç, Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosu’dur. Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi olup, JP Morgan Uluslararası Konseyi’nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi’nde yer almaktadır. Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu üyesi’dir. 2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Mustafa Koç'un Esra ve Aylin adında iki kız çocuğu var.

Mustafa V. Koç, ekonomik ve sosyal kalkınmaya büyük önem veren ve bu alanda World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP Paribas gibi saygın kuruluşlarca ödüllendirilen Koç Ailesi’nin sosyal ve kültürel yaşama katkılarını hayata geçiren Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi’dir.

Caroline Giraud ile evli olan Mustafa Koç 'un iki kızı var; Esra Koç ve Aylin Koç . Mustafa Koç Almanca ve İngilizce biliyordu.