BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  GÜNCEL

1 milyon dolarlık evi yarı fiyatına sattı çünkü...

ŞANLIURFA'da telefonda aradıkları kişiyi, kendilerini polis olarak tanıtıp, "terör örgütüne yardım ettiğiniz belirlendi" diyerek dolandırdıkları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı.

Abone ol

Onca uyarı onca bilgilendirme fayda etmiyor. Telefonla dolandırıcılık olaylarına bir yenisi daha eklendi.

Kendilerini polis olarak tanıtan 2 kişi tarafından 90 bin lirası dolandırılan Moşe Leventer, şüphelilerin yeniden para istemesi üzerine İstanbul'da değeri 1 milyon dolar olduğu belirtilen evini yarı fiyatına sattı.

Olay sonrası konuşan mağdur Liza Leventer, "Onlar sizi aradığında ne yapacağınızı bilemiyorsunuz ki hipnotize ediyorlar sanki ve güveniyor insan." diye konuştu.

İstanbul'da yaşayan İspanyol asıllı Moşe Leventer'i telefonla arayan 2 kişi, kendilerini polis olarak tanıtarak, banka hesap ve kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından ele geçirildiğini, paralarıyla terör örgütüne bomba alındığını ve bu kapsamda terör örgütüne yapacakları operasyon için kendilerine para teslim edilmesini istedi.

ÇEŞİTLİ TARİHLERDE 90 BİN DOLARI ELDEN ALDILAR

Polis gibi davranan şüpheliler, Leventer'den çeşitli tarihlerde 90 bin doları elden aldı.

BU KEZ 500 BİN DOLAR İSTEDİLER

Devamlı aradıkları Leventer'i tehdit eden zanlılar, operasyonun sonuna geldiklerini söyleyerek, bu kez 500 bin dolar istediler.

EVİ YARI FİYATINA SATIP PARAYI KIZIYLA GÖNDERDİ

Bunun üzerine Leventer, 1 milyon dolar değerindeki evini yarı fiyatına sattı ve parayı teslim etmek için ise kızı Liza Leventer'i uçakla Şanlıurfa'ya gönderdi.

HAREKETLERİ ŞÜPHE ÇEKİNCE

Şüphelilerin talimatları doğrultusunda Harran Üniversitesi Eyyübiye Kampüsü önün gelen Leventer'in şüpheli hareketlerini fark eden bir kişi durumu polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri durumu öğrendikten sonra iki zanlıyı bölgede yaptıkları çalışmada gözaltına aldı.

Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Liza Leventer, çok büyük maddi kayıp yaşadıklarını ancak polisin müdahalesi sonucu daha büyük bir zarardan kurtulduklarını söyledi.

"HİPNOTİZE EDİYORLAR SANKİ"

Hakkını sonuna kadar arayacağını belirten Leventer, "Onlar sizi aradığında ne yapacağınızı bilemiyorsunuz ki hipnotize ediyorlar sanki ve güveniyor insan. Polis ekiplerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Liza Leventer ifadesinin ardından İstanbul'a gönderilirken, zanlıların emniyetteki ifadesi sürüyor.