BIST 8.087
DOLAR 28,90
EURO 31,28
ALTIN 1.880,11
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Kocaeli'de fatura istenmesi üzerine ameliyatı iptal ettiği iddia edilen özel hastaneye inceleme

Anadolu Ajansı
Anadolu Ajansı

Fatura istenmesi dolayısıyla bir hastanın kanser ameliyatını iptal ettiği ileri sürülen Kocaeli'deki özel hastaneye yönelik vergi incelemesi başlatıldı.

Abone ol

Bir vatandaşın sosyal medyada paylaştığı videoda, 'Kocaeli'deki özel hastanede kanser hastalığı tedavisi gören hastaya yapılacak ameliyat karşılığında ilgili hastane tarafından istenilen bedelin ödenmesi esnasında talep edilen faturanın hastane yetkililerince düzenlenmek istenmemesi üzerine ameliyatın iptal edildiği' iddiaları yer aldı. 

AA muhabirinin Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı yetkililerinden edindiği bilgiye göre; konuyla ilgili vergi müfettişlerinin de katılımıyla yeterli sayıda yoklama memurundan oluşan Hazine ve Maliye Bakanlığı ekipleri, ilgili sağlık kurumuna giderek kayıt dışılıkla ilgili vergi kanunlarında yer alan hükümler doğrultusunda düzenlenmesi gereken fatura ve benzeri belgeler açısından denetim ve inceleme yaptı.

Söz konusu denetim ve incelemeler sonucunda elde edilen bilgi ve belgelerdeki verilerden hareketle hastanenin daha kapsamlı vergi incelemesine tabi tutulması için Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından vergi müfettişleri görevlendirilecek.