BIST 1.542
DOLAR 7,42
EURO 9,03
ALTIN 442,13
HABER /  CHP

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklaması olay oldu AK Parti'ye her oy haram oydur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Borsa İstanbul'un yüzde 10'nun Katarlılara satılmasıyla ilgili çok bilinmeyen olduğunu belirterek, "Bu sorunun cevabını vermeyen siyasi organa oy veremezsiniz. Her oy haram oydur." iddiasında bulundu.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen ''Adana Esnaf Buluşması''na katıldı. Basına açık yapılan toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu AK Parti'ye ve seçmene yönelik çok tartışılacak sözler söyledi.

Borsa İstanbul'un yüzde 10'nun Katarlılara satılmasıyla ilgili hükümete sert eleştiriler yönelten Kılıçdaroğlu, yeni bir polemiğin fitilini ateşleyecek şu ifadeleri kullandı:

"Her oy haram oydur"

"Türkiye bildiğiniz gibi değil, çok daha kötü. Her şeyi sattık, en sonunda İstanbul Borsası'nın da yüzde 10'unu sattık.  Şu soruyu sormamız lazım, Borsa İstanbul'un yüzde 10'unu Katarlılara sattık. Kaça sattık? Bilen var mı? Bilmiyorsunuz, ben de bilmiyorum. 600 milletvekili de bilmiyor. Şu soruyu sormanız lazım, ihale yaptınız mı? Belki başka ülke gelip diyecekti ki ben şu kadr veriyorum. İhale yapmadılar, niye yapmadılar? Siz bu soruyu sormazsanız, bu sorunun cevabını almazsanız, bu sorunun cevabını vermeyen siyasi organa oy veremezsiniz. Her oy haram oydur. Her birinizin, tek tek fakir fukaraya sahip çıkmanız lazım. Eğer bu ülkede 83 milyon beraber yaşıyorsak ve o şirketlerin tamamı bizim vergilerimizle kurulmuşsa, bu sorunun cevabını vermek zorundasınız. "

Öğretmenlere yönelik sözleri tepki çekmişti

Kılıçdaroğlu, önceki hafta partisinin grup toplantısında söylediği "Hala iktidarın peşinde giden öğretmen varsa, kusura bakmasın ama ben ona öğretmen demem.” sözleri tepki çekmişti. Eleştiriler üzerine Kılıçdaroğlu, iktidarın öğretmenlere 3600 ek gösterge sözünü tutmadığını söyleyerek "Hiçbir öğretmen yalancıya sahip çıkamaz. Çıkarsa ona öğretmen denmez" diye yanıt vermişti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İzdivaç programlarına katılmıştı damat adayı Medet Batal Beşiktaş'ta suçüstü yakalandı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
2021 Trafik cezası, araç muayenesi, pasaport ve ehliyet harcı zammı yüzde 9.11 oldu
Maradona'nın çocukluk arkadaşı: En büyük futbolcu, her zaman Maradona olacak
CHP kulislerinde konuşuluyor 25 il yönetiminin bileti kesildi
Bornova'da koronavirüsü yenen midyeciye markette şoke eden saldırı eline 18 dikiş atıldı
Bakan Adil Karaismailoğlu'ndan Mavi vatan açıklaması
İstanbul'da yapı tarama testi başvurusu sayısı 2 bine yaklaştı
Yılın en iyilerine Medya Oscarları veriliyor! Ödülleri Erdoğan'ın elinden alacaklar
CNN Türk'ün tweet hatası olay! Canlı yayında Cemil Çiçekler karıştı
Yunanistan'da aşırı ırkçı gruplardan müftüye tehdit mesajı
Anayasa Mahkemesi karar verdi: 17 yıl 9 ay süren dava için 52 bin lira tazminat
Yorumlar 161 yorum