BIST 1.408
DOLAR 8,02
EURO 9,61
ALTIN 455,63
HABER /  POLİTİKA  /  İYİ PARTİ

İYİ Partili Nazilli belediyesinde MHP bayrağı krizi! Belediye binasına astılar

İYİ Partili Nazilli Belediyesine asılan MHP bayrağı siyasi kriz doğurdu. 29 Ekim kutlamaları nedeniyle hizmet binasına yanlışlıkla üç hilalli MHP bayrağı asıldığının anlaşılması üzerine bir açıklama yapma ihtiyacı duyan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, sorumlulara sert yaptırımlar uygulanacağını belirtti.

Abone ol

İYİ Partili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, hakkında parti değiştireceği iddialarının ayyuka çıktığı günlerde hayatının şokunu yaşadı. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle belediye hizmet binasına Türk bayrağı asılması talimatı veren Özcan, bayrakların karışması nedeniyle zor anlar yaşadı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde depodan Türk bayrağı aldığını düşünen iki personel, çatıya çıkıp MHP bayrağını aşağı sallandırdı. Kalabalığın şaşkın bakışları arasında yaptıkları yanlışlığın farkına varan belediye çalışanları üç hilalli bayrağı toplama telaşına girişti. Ancak o anlar yoldan geçenlerce fotoğraflanıp kısa sürede sosyal medyada paylaşıldı.

Sert yaptırım uygulanacak 

Aydın’da bir anda gündemin ilk maddesi haline gelen olay nedeniyle yazılı bir açıklama yapmak zorunda kalan Kürşat Engin Özcan, sorumlular hakkında sert yaptırımlar uygulanacağını belirtti. Açıklamasında Nazilli halkının tamamını temsil eden belediye hizmet binasına siyasi parti bayrağının asılmasının kabul edilebilir olmadığını kaydeden Özcan, “Nazilli Belediye binamızdan gün içerisinde asılan siyasi parti bayrağına ilişkin kapsamlı soruşturma başlatılmıştır. Durum fark edildiği aynı dakika içerisinde düzeltilmiş olup, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız dolayısıyla şanlı Türk Bayrağımız belediye binamıza asılmıştır” ifadesini kullandı.

İyi Parti'den provokasyon tepkisi 

Yaşananları planlı organizasyon olarak nitelendiren İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk ise yapılanın bir ihmal değil aksine provokasyon olduğunu savundu. Olayın bir hata ya da ihmalden kaynaklanmadığını iddia eden Öztürk, Nazilli Belediyesi eski Başkanı MHP’li Haluk Alıcık’a göndermede bulunarak, “Eski dönemin kalıntısı bir takım unsurlar başkanımıza ve belediyemize zarar vermek için böyle bir eylem içerisine girdiler. Başkanımız soruşturma açtı. Soruşturma sonunda sorumluları tespit edilecektir ve gereği yapılacaktır” dedi.

Cihat Öztürk ayrıca, “Karar verici ben olsaydım sorumluların belediyeyle ilişiğinin kesilmesi gibi bir müeyyide uygulardım. Bu işin gereği budur” diye konuştu. Bilindiği gibi Kürşat Engin Özcan, 2017 yılında MHP’den istifa edip İYİ Parti saflarına katılmış, son yerel seçimlerde de Haluk Alıcık’ı geride bırakarak Nazilli belediye başkanı seçilmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Antalya'da mangala davet eden babasının ölüm haberini aldı
İstanbul'da PKK operasyonu: 9 gözaltı
Mevlid kandili mesajları resimli kısa en çok paylaşılam kandil mesajları
Selvi'nin yazısı çok tartışılacak: Gülen, Enver Altaylı’yı Gül’e danışman yapmak istemiş
İzmir'de çocuklara uyuşturucu teklif etti! Öldüresiye dövdüler
CHP'li Eren Erdem koronavirüse yakalandı
Bakan Selçuk açıkladı: Sosyal destekler 39 milyar TL'yi aştı
Bugün kandil mi var 2020 Mevlid kandili ne demek?
Mesut Özil'in Müslümanlara verdiği destek sonunu getirdi 10 ayda kalemini kırdılar
Evden kötü kokular gelince gerçek ortaya çıktı
Yorumlar 2 yorum