BIST 8.009
DOLAR 28,92
EURO 31,79
ALTIN 1.904,12
GÜNCEL

İstanbul'da hastanede ‘bu bebek benim’ diyerek başkasının bebeğini çalmaya çalıştı

İSTANBUL Okmeydanı'ndaki Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesinde babaannesi ile röntgen sırası bekleyen bebeğin yanına yaklaşan Fas  uyruklu kadın "Bu çocuk benim" diye bağırarak 8 aylık Tercan bebeği kaçırmaya çalıştı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan kadın çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Hastanede yaşanan anlar ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

İlginç olay, Şişli Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi çocuk bölümünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, annesi ve babaannesi sekiz aylık Tercan bebeği hastaneye doktor kontrolüne götürdü. Röntgen sırası bekledikleri sırada bebeğin annesi bilgi almak için içeri girdi.

Babaannesinin yanından çalmaya kalktı

Bu sırada babaannesi ile bekleyen Tercan bebeğin yanına Fas uyruklu S.K. yanaştı. Bebeğin kolundan tutan Faslı kadın "Bu çocuk benim" diyerek bağırmaya başladı. Çocuğu almak için uğraşan kadına babaanne engel oldu. Hastanede bağrışmaları duyan güvenlik görevlileri olaya müdahale etti.

Kimliği kontrol etti: Gerçek ortaya çıktı

Olay yerine gelen polis ekipleri çocuğun kimliğini kontrol edince gerçek ortaya çıktı. Fas uyruklu kadının 8 aylık bebeği kaçırmaya çalıştığı anlaşılınca S.K gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

4 gün önce doğum yaptım, benim bebeğime benziyordu

Alınan ilk ifadesinde S.K. isimli kadının, 4 gün önce doğum yaptığını ve bebeğinin verilmediğini, olaydaki bebeğin de çok benzediği için almaya çalıştığını söylediği öğrenildi. Faslı kadın adliyeden serbest kaldı.

Sitene Ekle