BIST 1.557
DOLAR 7,47
EURO 9,05
ALTIN 442,88
YEREL

İstanbul Kapalıçarşı'da tarihi kitabeye matkaplı darbeye inceleme

İSTANBUL Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, Fesçiler Kapısı'ndaki kitabeye güvenlik kamerası takılmasıyla ilgili, "Bu işi verdiğimiz taşeron firma işi zamanında yetiştirmek maksadıyla güvenlik kameralarını onay almadan belli noktalara takmıştır. Bu olayı meydana getiren kişilerle ilgili cezai müeyyidenin başladığını belirtiriz" dedi.

İSTANBUL Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, Fesçiler Kapısı'ndaki 19. yüzyıla ait kitabenin üzerine güvenlik kamerası takılmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Fatih Kurtulmuş, "558 yıllık tarihi geçmişe ve önem sahip olan Kapalıçarşı'nın her noktası, her değeri yönetim kurulu olarak bizler için büyük önem arz etmektedir. Yapılan her tadilat ve onarımda çarşımızın aslına zarar vermeden yapılmasını öncelikli tutmaktayız. Bünyesinde barındırdığı değerli emtialar ve ziyaretçi sayısının çok olması sebebiyle güvenlik Kapalıçarşı için de oldukça önemli bir konudur. Bu sebeple Kapalıçarşı içindeki güvenlik önemlerini artırmak amaçlı yapılan çalışmalar içinde yer alan güvenlik kameraları takılmaya başlanmıştır" bilgilerini verdi.

Kurtulmuş, "Bu işi verdiğimiz taşeron firma işi zamanında yetiştirmek maksadıyla güvenlik kameralarını onay almadan belli noktalara takmıştır. Fesçiler Kapısı'nda yapılan işlemle ilgili Kapalıçarşı yönetimi olarak üzüntü içindeyiz. Bu olayı meydana getiren kişilerle ilgili cezai müeyyidenin başladığını belirtiriz. Fesçiler Kapısı ve üzerindeki kitabenin restorasyon çalışması ivedilikle başlatılıp gerekli çalışmalar bitirildiğinde tekrar bilgi verilecektir" ifadelerini kullandı.

Sitene Ekle
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
İstanbul Beyoğlu'nda arkadaşının ittiği çocuk ağır yaralandı
60 saniyede bugün (22 Ekim 2019)
Kerimcan Durmaz'ın Arto davası başladı mahkemeden ilk görüntü geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin buluşması başladı Kritik zirvede neler konuşulacak
Mucize Doktor 7. bölüm 2. fragmanı
Milli güreşçi, Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları'nda serbest stil 125 kiloda altın madalyanın sahibi oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran'a tepki Ruhani bu sesleri susturmaları gerekirdi
Şeyma Subaşı'dan Acun Ilıcalı'ya canlı yayında mesaj!
Acun Ilıcalı'dan Emre Belözoğlu'na: Kaburgaların yerinde mi?
Amcasına 10 yıl önce atılan tokat için kavga çıkardı öldürüldü