BIST 1.414
DOLAR 8,72
EURO 10,40
ALTIN 500,77
HABER /  GÜNCEL

İstanbul Beşiktaş'ta teknesine kapattığı kıza aylarca tecavüz etti!

İSTANBUL Beşiktaş’ta akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi. 46 yaşındaki adam, 17 yaşındaki genç kızı teknesine zorla bindirerek defalarca kez tecavüz etti. Daha sonra da 'ailene söylerim' tehdidiyle aylarca tecavüzüne devam etti...

Abone ol

İstanbul Beşiktaş'ta 46 yaşındaki adam, 17 yaşındaki genç kızı teknesine zorla bindirerek defalarca kez tecavüz etti. Genç kızı, 'Benim olmanı istiyorum, eğer olmazsan okul hayatını bitiririm, ailene her şeyi söylerim' şeklindeki sözlerle tehdit eden adam, aylarca cinsel saldırısını sürdürdü. Olay ortaya çıkması ardında şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.

'Zorla tekneye bindirdi'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 17 yaşındaki mağdur genç kızın ifadesine yer verildi. Genç kız ifadesinde, 46 yaşındaki şüpheli Mehmet P.'nin kendisini kullandığı tekneye çağırdığını, daha sonra teknesi ile Beşiktaş İskelesi'ne gelerek kendisini zorla tekneye bindirdiğini ifade etti. Burada kendisine yönelik cinsel istismarda bulunduğunu, karşı koymaya çalışması üzerine şüphelinin kolunu bacağını tutarak tüm gücünü kullandığını belirtti.

Defalarca tehdit etti

Olaydan sonra kendisine hitaben 'Benim olmanı istiyorum, eğer olmazsan okul hayatını bitiririm, ailene her şeyi söylerim' şeklinde tehditte bulunduğunu, bu durumun aylarca devam ettiğini, şüphelinin kendisini her ay cinsel olarak istismar ettiğini ileri sürdü. Kendisine hitaben yanına gelmediği "18 yaşını doldurunca seni alıp gideceğim" şeklinde sözler söylediğini, şüphelinin kendisine en son aynı şekilde gemide cinsel saldırıda bulunduğunu ifade etti.

Tanık beyanları olayı doğruladı

Genç kızın şikâyetçi olması ardından alınan tanık ifadeleriyle mağdur beyanlarını doğrulandı. Şüphelinin savunmasında üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini beyan etti. Savcılıkça, mağdurun yaşı ile uyumlu bilişsel ve fiziksel gelişim gösterdiği ve iletişim becerilerini, spontane olarak kullandığı ve yaşanan olayı, 'güvenilirlik ve geçerlilik' çerçevesinde anlattığı, bunun neticesinde ifadesinin güvenilir olduğu kanaatine yer verildiği belirtildi.

Ağır Ceza'da yargılanacak

Mağdurun iddiaları ile uyumlu adli raporları, tanık ifadeleri, olayın açığa çıkma şekli, düzenlenen tutanaklar ve tüm soruşturma evrakı kapsamı birlikte değerlendirildiğinde şüphelinin mağdur küçüğü alıkoyarak 'Nitelikli Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma' ve 'Zincirleme olarak Nitelikli Cinsel İstismar' suçlarını işlediği belirtildi. Yine zincirleme olarak 'Tehdit' suçlarını işlediği yönünde kamu davası açmaya yeter delil ve şüpheye ulaşıldığı kaydedildi.

Şüpheli 'Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma' ve 'Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı' suçlarından ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk ekonomisi tırmanışta ama göremeyenler var
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bursa'da saklanan kayıp altınları kriminal polisi buldu
Son 24 saatte 17 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı açıkladı
Rekabet Kurulu 6 ayda 176 işlemi karara bağladı
Ticaret Bakanlığı'ndan flaş gümrük vergisi açıklaması! İndirim anlamına gelmiyor
Vdat Muriç transferinde Rizespor yüzde 15 pay alacak
İzmir'de denizde kaybolan gencin cesedi Sisam'dan çıktı
Başakşehir, Mehmet Topal ile devam kararı aldı
Beyrut'ta dünyayı sarsan patlama! Ölü sayısı 154'e yükseldi
Yorumlar 2 yorum